Business Intelligence Engineer, LATAM Marketplace

Ekscytująca Możliwość dla Inżynierów Business Intelligence w Amazon LATAM Marketplace

Jesteś gotowy na nowe wyzwanie w dynamicznym, innowacyjnym środowisku? Dołącz do zespołu Amazon LATAM i pomóż tworzyć historię! Poszukujemy utalentowanych Inżynierów Business Intelligence dla naszego Amazon Marketplace.

Amazon dąży do bycia najbardziej zorientowaną na klienta firmą na świecie, miejscem, gdzie ludzie mogą znaleźć praktycznie wszystko, co chcą kupić online. Z ponad 2 milionami sprzedawców w 10 krajach, oferujących swoje produkty na sprzedaż, sprzedawcy są kluczową częścią wizji Amazon, która zakłada zapewnienie największego na świecie wyboru i najniższych cen.

O roli

Jako Inżynier Business Intelligence będziesz prowadzić projektowanie, wdrażanie i dostarczanie rozwiązań BI w złożonej i niejednoznacznej przestrzeni problemowej, jaką jest rynek Amazon. Idealny kandydat to osoba samodzielna, wysoce analityczna, zdolna do podejmowania decyzji opartych na danych i posiadająca silne wyczucie biznesowe. Musisz być w stanie poradzić sobie z konkurencyjnymi priorytetami, zarządzać interesariuszami i ustalić mapę drogową BI, aby dostarczać rozwiązania na najwyższym poziomie.

Kluczowe obowiązki

  • Poznaj i zrozum szeroką gamę zasobów danych Amazon oraz jak, kiedy i które z nich wykorzystać
  • Ściśle współpracuj z zespołem, aby zrozumieć wyzwania biznesowe i dostarczać dane/analitykę do lepszego podejmowania decyzji
  • Projektuj i twórz raporty oraz metryki do śledzenia sukcesów biznesowych i produktowych
  • Buduj platformy raportowania samoobsługowego i ustanawiaj zautomatyzowane procesy do analizy danych na dużą skalę
  • Zrozum i pisz wysokiej jakości zapytania SQL, aby pobierać i analizować dane
  • Ekstrahuj, transformuj i ładuj dane, aby stworzyć nowe rozwiązania raportowe
  • Zarządzaj lokalną infrastrukturą danych i współpracuj z globalnymi zespołami w celu zapewnienia spójności i dokładności danych

O zespole

Zespół LATAM Marketplace BI zapewnia, że interesariusze i liderzy mają niezbędne dane do podejmowania świadomych, opartych na danych decyzji. Strukturyzowani w piony (tematyka biznesowa), promujemy cotygodniową wymianę wiedzy. Jako Inżynier Business Intelligence w naszym zespole będziesz nadzorować jeden lub więcej pionów biznesowych, prowadzić projekty BI od początku do końca, ustalać mapę drogową BI, zarządzać interesariuszami, zagłębiać się w dane oraz projektować i budować tabele SQL, wskaźniki KPI, raporty, pulpity nawigacyjne i analizy.

Lokalizacja

Jesteśmy otwarci na zatrudnienie kandydatów do pracy w naszym biurze w Meksyku, DIF, MEX.

Podstawowe kwalifikacje

  • 3+ lata doświadczenia w analizie i interpretacji danych za pomocą narzędzi takich jak Redshift, Oracle, NoSQL
  • Doświadczenie w wizualizacji danych za pomocą Tableau, Quicksight lub podobnych narzędzi
  • Doświadczenie w modelowaniu danych, magazynowaniu i budowaniu potoków ETL
  • Doświadczenie w pakietach analizy statystycznej, takich jak R, SAS i Matlab
  • Biegłość w SQL i językach skryptowych takich jak Python do przetwarzania i modelowania danych

Prefer