Senior Data Governance Officer

Job expired!

Opis firmy

Witamy w Natixis w Portugalii, innowacyjnym Centrum Ekspertyz dedykowanym transformacji tradycyjnej bankowości. Nasza misja obejmuje rozwijanie najnowocześniejszych rozwiązań dla biznesu, operacji i kultury pracy Groupe BPCE na całym świecie. Znajdujące się w Porto, nasze centrum jest kluczową częścią Global Financial Services, przyczyniając się zarówno do Corporate & Investment Banking, jak i Asset & Wealth Management.

Z ponad 2 400 pracownikami z więcej niż 30 narodowości, nasz zróżnicowany zespół jest podzielony na trzy główne działy: Technologia Informacyjna, Działania Wsparcia Bankowego i Zgodność. Szczycimy się inkluzywnym, zintegrowanym podejściem, które dodaje wartości we wszystkich liniach biznesowych i platformach. Nasz projekt w Porto jest jednym z największych globalnych inwestycji w zasoby ludzkie Groupe BPCE, odzwierciedlającym zakłócający sposób myślenia i kulturę zwinności.

Jesteśmy dumni z tego, że Natixis w Portugalii po raz drugi z rzędu otrzymał certyfikat Top Employer Portugal przyznawany przez Top Employers Institute. To wyróżnienie odzwierciedla nasze zaangażowanie w doskonałe praktyki w zarządzaniu zasobami ludzkimi, podążając za naszą siedzibą główną we Francji, która od ośmiu lat z rzędu zdobywa certyfikat Top Employer France.

Przegląd Zespołu

Jako starszy oficer ds. zarządzania danymi dołączysz do naszego działu Financial Data Integrity, który jest kluczową częścią Finansów. Dział koncentruje się na etykietowaniu danych finansowych dla działalności Natixis CIB, nadzorując zarówno bilans, jak i poza bilansem. Będziesz częścią zespołu liczącego sześć osób w Porto.

Główne obowiązki

Jako starszy oficer ds. zarządzania danymi, Twoje kluczowe zadania będą obejmować:

1. Systemy danych i analiza

  • Opracowywanie rozwiązań do ekstrakcji, eksploracji i transformacji danych przy użyciu SQL i innych technologii.
  • Działanie jako łącznik między liniami biznesowymi a IT w celu przekształcenia wymagań biznesowych w źródła danych i zapytania.
  • Projektowanie i implementacja architektur danych i dashboardów w celu zwiększenia inteligencji biznesowej.
  • Zarządzanie i ulepszanie narzędzi do wizualizacji danych, takich jak Power BI.
  • Utrzymanie zaplanowanych raportów, w tym dashboardów Power BI.

2. Wymagania i koordynacja

  • Nadzór nad cyklem życia wymagań biznesowych od zbierania do tłumaczenia rozwiązań.
  • Przeprowadzanie warsztatów, wywiadów i prototypowania w celu zbierania i wyjaśniania wymagań.
  • Koordynacja z IT Finansowym w celu zarządzania planami naprawczymi i wymaganiami biznesowymi.
  • Zapewnienie skutecznej realizacji rozwiązań problemów finansowych.

3. Zarządzanie danymi i strategia (Techniczny widok i wpływ)

  • Udział w koordynacji pracy sieci Data Domain Office (DDO) dla finansów.
  • Współpraca przy strategicznym planowaniu drogi rozwoju zarządzania danymi.

4. Monitorowanie i współpraca

  • Monitorowanie realizacji wymagań biznesowych i strategii danych.
  • Wsparcie w zarządzaniu narzędzi