Lider w zakresie Business Intelligence i zarządzania danymi

  • Full Time
Job expired!

Opis stanowiska

Lider ds. Business Intelligence & Data Management (VP)

Lokalizacja: Zdalna, ale KONIECZNIE NA TERENIE USA

ID referencyjne: REFID921872

O tej pracy

Zespół Business Intelligence firmy NielsenIQ współpracuje z firmami w celu dostarczania kluczowych, wszechstronnych informacji biznesowych, od raportowania, poprzez analizy, aż po liderowanie myśli. Nasza inteligencja pomaga klientom w planowaniu swoich strategii, monitorowaniu kluczowych obszarów biznesu, takich jak dystrybucja, ekspansja rynkowa, strategie cenowe, wprowadzanie nowych produktów, promocje, a także w określaniu, jakie produkty widzisz w sklepach i online. Członkowie naszego zespołu Business Intelligence są ekspertami w zakresie rozwiązań i usług NielsenIQ i są postrzegani jako zaufani partnerzy przez naszych klientów na wszystkich poziomach, od zarządu po zespoły wykonawcze.

To stanowisko o dużym wpływie i dużej widoczności, prowadzące zespół Business Intelligence, który pracuje z naszymi klientami jako konsultanci, eksperci w narzędziach i głos firmy NielsenIQ u naszych klientów. Udany kandydat będzie współpracować z innymi na różnych poziomach organizacji.

Szukamy osoby z doświadczeniem w dziedzinie business intelligence i umiejętnościami, która jest pasjonatem obsługi/consultingu klientów, rozwijania biznesu i tworzenia ram dla klientów z Ameryki Północnej, aby pomóc organizacji w osiąganiu strategicznych wyników biznesowych, wzmacniać Business Intelligence jako Centrum Doskonałości i umożliwiać korzystanie z danych. Osoba na tym stanowisku będzie również kierować zespołami, które udzielają wsparcia technicznego klientom korzystającym z narzędzia NielsenIQ Data Direct Manager, które pomaga klientom w zaopatrywaniu się w dane bezpośrednio do ich jezior danych i staje się jednym z podstawowych dostaw dla NIQ.

Dołączając do zespołu NielsenIQ, zobowiązujesz się do pracy, która wymaga elastyczności, ciekawości i pasji.

Obowiązki

Jako lider naszego zespołu Business Intelligence, jesteś odpowiedzialny za wprowadzanie zmian organizacyjnych poprzez efektywność w automatyzacji, poprawę procesów i integrację technologii. Ponadto, będziesz kierować zespołem odpowiedzialnym za utrzymanie codziennych relacji i wglądu, ogólnego doświadczenia klienta i wpływu NielsenIQ na naszych klientów.

Liderowanie zespołu i współpraca: Liderzy ds. Business Intelligence często współpracują z zespołami o różnym profilu, więc silne umiejętności liderowania i współpracy są kluczowe.

  • Kieruj i motywuj swój zespół, kształtuj kulturę podejmowania decyzji opartych na danych i współpracuj z interesariuszami z różnych działów,
  • Zarządzaj wszystkimi aspektami zatrudnienia, wprowadzania do firmy, szkolenia, ciągłego rozwoju personelu i zarządzania pracą, aby osiągnąć wysoki poziom efektywności i zaangażowania pracowników,
  • Twórz wysoko wydajny i zróżnicowany zespół na rynku, pracując we współpracy z różnymi działami, aby przekroczyć oczekiwania klientów.

Zrozumienie biznesu i wykonanie BI: Musisz posiadać głębokie zrozumienie krajobrazu biznesowego i celów, strategii oraz branży swojej organizacji.

  • Łącz wglądy oparte na danych z celami biznesowymi i podejmuj świadome decyzje, które wspierają wzrost i rentowność.
  • Kieruj doskonałością wykonania zespołu Business Intelligence w Ameryce Północnej (zarówno na miejscu, jak i odpowiedzialnością za zespół offshore), dbając o to, aby zespół szybko i gruntownie odpowiadał na potrzeby klientów, ciągle poprawiał satysfakcję klientów i dostarczał najlepszej klasy analizy wspierające biznes klienta, aby zwiększyć satysfakcję klienta (mierzoną za pomocą wyników NPS)
  • Kieruj mapą drogową transformacji Business Intelligence, jasno artykułuj wizję i inspiruj zespoły do prowadzenia agendy zmian,
  • Konsekwentnie i aktywnie wspieraj wszystkie wysiłki mające na celu uproszczenie i poprawę doświadczenia klienta i pracownika,
  • Rozwijaj i promuj zaawansowane standardy dla najwyższej jakości dostaw,

Ciągłe uczenie się: Dziedzina business intelligence jest ciągle rozwijająca się, dlatego gotowość do nauki i adaptacji jest kluczowa. Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami, technologiami i najlepszymi praktykami w dziedzinie business intelligence i analizy, aby być na czele pola.

  • Twórz kulturę uczenia się i ciągłego rozwoju,
  • Ustalaj krótko- i długoterminowe strategie mające na celu podniesienie kwalifikacji zespołu i kształtowanie silnej zdolności technicznej za pomocą sprawdzonych technik zarządzania zmianą w kierunku organizacji opartej na danych,
  • Kształtuj strategię dzielenia się wiedzą, która wykorzystuje najlepsze praktyki, skaluje kluczowe nauki, procesy i narzędzia, aby pomnożyć wpływ na klientów w sposób prosty, bezproblemowy i ciągle ulepszany.

Kwalifikacje

Analiza i interpretacja danych: Jako lider ds. Business Intelligence powinieneś posiadać solidne podstawy technik analizy danych i umiejętność wypracowywania wniosków z złożonych zestawów danych. Obejmuje to umiejętności analizy statystycznej, modelowania danych, wizualizacji danych i interpretacji danych.

Znajomość techniczna zasad rządzących danymi i zarządzania nimi: Znajomość zasad zarządzania danymi, zarządzania jakością danych, bezpieczeństwa danych i regulacji dotyczących prywatności jest ważna. Powinieneś być w stanie zapewnić dokładność, integralność i dostępność aktywów danych w swojej organizacji.

Komunikacja i wizualizacja: Jako lider musisz skutecznie komunikować skomplikowane pomysły i wnioski zarówno do osób technicznych, jak i nontechnicznych. Solidne umiejętności prezentacji i wizualizacji danych pomogą Ci przekazać swoje wnioski w sposób klarowny i przekonujący.

Myślenie strategiczne: Lider ds. Business Intelligence powinien posiadać zdolności strategicznego myślenia oraz zdolność do łączenia inicjatyw związanych z danymi z ogólną strategią organizacji. Obejmuje to identyfikację nowych możliwości, przewidywanie przyszłych trendów i tworzenie długoterminowych strategii opartych na danych.

  • Wymagane jest wykształcenie wyższe na kierunku takim jak informatyka, technologia informacyjna lub administracja biznesu, podczas gdy preferowane jest posiadanie MBA lub równoważnego stopnia podyplomowego.
  • 10+ lat doświadczenia w Business Intelligence w podobnych firmach lub z podobnymi klientami.
  • 5+ lat doświadczenia na stanowiskach kierowniczych na różnych poziomach, zarówno bezpośrednio, jak i regionalnie, a także w zespołach o różnych profilach,
  • Doświadczenie w zarządzaniu, motywacji, rozwoju i inspiracji dużymi zespołami, w tym kierowaniu zespołami o różnych profilach i zarządzaniu oczekiwaniami interesariuszy,
  • Doświadczenie z narzędziami BI, aplikacjami do automatyzacji, analiz, raportowania i technologiami baz danych, a także językami programowania,
  • Doświadczenie z Microsoft Stack, które obejmuje, ale nie jest ograniczone do SharePoint, Tableau, Power BI, Business Central, SQL, Python lub R do manipulacji danymi, raportowania i analiz,
  • Wyjątkowe zdolności do rozwiązywania problemów, identyfikowania przyczyn i rozwiązań za pomocą wysokiego poziomu umiejętności rozumowania,
  • Kreatywność, duża energia, umiejętność samodzielnego rozpoczynania programów i współpracy z różnymi poziomami i funkcjami,
  • Umiejętność efektywnej pracy i wykazania się w środowisku o szybkim tempie z ciągle zmieniającymi się priorytetami. Umiejętność radzenia sobie z niepewnością,
  • Świetne umiejętności komunikacji, prezentacji i interpersonalne na poziomie kierowniczym.

Nasze korzyści

  • Elastyczne środowisko pracy
  • Ubezpieczenie zdrowotne
  • Urlop macierzyński
  • Ubezpieczenie na życie

Dodatkowe informacje

Wszystkie Twoje informacje zostaną zachowane w tajemnicy zgodnie z wytycznymi EEO.