Cloud Solution Architect - Azure AI and Machine Learning

Dołącz do naszego zespołu jako Architekt Rozwiązań Chmurowych: Azure AI i uczenie maszynowe w Microsoft

Przegląd firmy

Z zespołem ponad 18 000 pracowników na całym świecie, dział Doświadczenia i Sukcesu Klienta (Customer Experience & Success, CE&S) w Microsoft jest poświęcony strategii, projektowaniu i bezproblemowemu wdrażaniu naszego kompleksowego doświadczenia klienta. W CE&S nie tylko zobowiązujemy się do dostarczania produktów i usług o czołowej pozycji na rynku, ale także do zapewniania spójnego i wyjątkowego doświadczenia klienta. Dołącz do Microsoft CE&S, aby pomóc nam kształtować przyszłość skoncentrowaną na innowacjach skupionych na kliencie.

Podsumowanie roli

Jako Architekt Rozwiązań Chmurowych w globalnej organizacji sukcesu klienta (Global Customer Success, GCS), skoncentrowany na platformie Azure AI, ta rola polega na prowadzeniu i umożliwianiu klientom realizowania znaczącej wartości z ich inwestycji w technologie Microsoft. Dzięki twojej wiedzy specjalistycznej w zakresie Microsoft Azure, sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML) będziesz prowadził techniczne dialogi, które napędzają strategiczne wpływy, podnoszą techniczne możliwości w realizowanych projektach i pchają doskonałość operacyjną przez wiele zespołów.

To dynamiczne stanowisko integruje zadania praktyczne w przyspieszaniu adopcji rozwiązań generatywnego AI, angażowanie się w techniczne rozwiązywanie problemów w celu ułatwienia projektów sukcesu klienta i wpływanie na nasze ulepszenia produktów poprzez bezpośrednią informację zwrotną do zespołów inżynieryjnych.

Ta możliwość obiecuje znaczący wzrost kariery, pozwalając Ci usprawnić swoje umiejętności techniczne, zwiększyć współpracę i pogłębić swoją wiedzę w technologiach chmurowych.

Kluczowe obowiązki

- Przyspieszanie przejścia klientów od PoC (Proof of Concept) do produkcji z obciążeniami roboczymi Azure AI, w tym Azure OpenAI, Azure Cognitive Search i Azure Machine Learning.

- Zapewnienie ekspertyzy i doradztwa w zakresie generatywnego AI, od projektowania architektury i koncepcji dowodowych, po recenzje produkcyjne i wsparcie po sprzedaży.

- Rozszerzanie rozwiązań Azure AI wśród istniejących klientów i prowadzenie technicznych eskalacji w celu rozwiązania wyzwań klientów we współpracy z kluczowymi interesariuszami Microsoft.

- Napędzanie ciągłych ulepszeń produktów i wpływ na mapę drogową poprzez wnikliwe wkłady techniczne.

- Zwiększanie głębi technicznej AI w Microsoft poprzez podnoszenie kwalifikacji, dzielenie się najlepszymi praktykami i tworzenie skalowalnych rozwiązań.

Wymagane kwalifikacje

Licencjat w dziedzinie informatyki, IT, inżynierii, biznesu lub pokrewnego kierunku w połączeniu z udowodnionym doświadczeniem w infrastruktur