Data Engineer, Officer

Szukamy wykwalifikowanego Inżyniera Danych z naciskiem na działania związane z Cloud Data Lake. Idealny kandydat powinien mieć solidne doświadczenie w branży, najlepiej w sektorze usług finansowych, wspierając aplikacje korporacyjne i pracując z platformami inżynieryjnymi baz danych w chmurze.

Jako Inżynier Danych, Twoje kluczowe obowiązki będą obejmować:

  • Projektowanie i rozwój od końca do końca rozwiązań Cloud Data Lake, w tym pobieranie danych, modelowanie danych i dystrybucję danych.
  • Tworzenie integracji danych między systemami lokalnymi a opartymi na chmurze.
  • Projektowanie i rozwijanie komponentów oraz rozwiązań do wysokorewolucyjnego pobierania danych z różnych źródeł.
  • Zarządzanie i wykorzystywanie odpowiednich narzędzi w rozwoju i wdrażaniu jezior danych w chmurze.
  • Rozwój i wdrażanie infrastruktury chmurowej wspierającej bieżące i przyszłe potrzeby biznesowe.
  • Uczestnictwo w projektowaniu technicznym, budowie aplikacji, konfiguracji, testowaniu jednostkowym i wdrożeniu produkcyjnym.
  • Zapewnienie, że wszystkie rozwiązania chmurowe charakteryzują się wysoką efektywnością kosztową, wydajnością, bezpieczeństwem, skalowalnością i niezawodnością.

Udany kandydat będzie posiadał:

  • Doświadczenie w projektowaniu, rozwoju i wdrażaniu złożonych aplikacji.
  • Biegłość w Oracle RDBMS oraz kodowaniu w Pythonie, Javie i SQL.
  • Praktyczne doświadczenie w migracji danych chmurowych na AWS z użyciem Databricks i utrzymywaniem systemów baz danych w chmurze.
  • Doświadczenie w tworzeniu systemów z wykorzystaniem nowoczesnych, skalowalnych, natywnie chmurowych architektur.
  • Doświadczenie w modelowaniu danych i projektowaniu baz danych z silnymi umiejętnościami optymalizacji wydajności.
  • Praktyczne doświadczenie w ustawianiu potoków danych dla zadań ETL z różnych źródeł danych.
  • Doświadczenie w diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów z wydajnością baz danych.
  • Silną wiedzę na temat bezpieczeństwa chmurowego w AWS/Azure, w szczególności ról IAM i polityk, grup zabezpieczeń i kluczy szyfrowania.
  • Ekspertyzę w optymalizacji wydajności bazy danych, skalowalności oraz zapewnienia bezpieczeństwa danych i zgodności regulacyjnej.
  • Biegłość w systemach przetwarzania transakcji i danych o wysokiej częstotliwości wydarzeń, mikropartycji oraz wysokiej prędkości i objętości przetwarzania danych.
  • Znajomość praktyk CICD i DevOps.

Szukamy kandydatów z:

  • Dyplomem licencjackim lub magisterskim w dziedzinie informatyki, inżynierii komputerowej lub pokrewnej dziedzinie.

Wierzymy w wartość różnych doświadczeń i pochodzeń. Jeśli lubisz innowacje, widzenie szerszej perspektywy, podejmowanie decyzji opartych na danych i bycie członkiem zespołu, możesz być świetnym dodatkiem do naszego zespołu.

State Street jest jednym z największych banków powierniczych, menedżerów aktywów oraz firm zajmujących się analizą aktywów na świecie. Nasza funkcja technologiczna, Global Technology Services (GTS), jest kluczowa dla dostarczania danych i analiz naszym klientom. Napędzamy cyfrową transformację firmy, wykorzystując zaawansowane technologie, takie jak chmura, sztuczna inteligencja i zrobot