Zarządzanie danymi DDO - Właściciel Domeny Danych Finanse

  • Full Time
Job expired!

Opis firmy

Natixis w Portugalii to pełnie zintegrowany oddział Natixis, francuskiej wielonarodowej firmy świadczącej usługi finansowe, specjalizującej się w zarządzaniu majątkiem i bogactwem, bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, ubezpieczeniach i płatnościach. Jako członek Grupy BPCE, Natixis zatrudnia prawie 16 000 pracowników w 38 krajach.

Miejsce zamieszkania w Porto, misją Centrum Ekspertyzy Natixis, jest zrewolucjonizowanie tradycyjnego bankowości poprzez rozwijanie innowacyjnych rozwiązań, obejmujących globalne działalność, operacje i kulturę banku, stając się tym samym kluczowym motorem jego kultury zwinności i innowacji. Zespoły IT i Bankowe Działa Wsparcia pracują w sposób zintegrowany, inkluzywny i krzyżujący, wspierając wszystkie linie biznesowe i platformy krajowe.

Posiadając ponad 1500 pracowników, Natixis w Portugalii jest doskonałym przykładem połączenia "mentalności start-upu" i dużej, solidnej struktury. Jego unikalna kultura tchnie życie w charakter "poza bankowością", promując prawdziwe przedsiębiorczość, samowyzywanie i ciągłe dążenie do doskonałości i dawania z siebie więcej.

Opis stanowiska

Przedstawienie zespołu i głównego celu:

Jako członek Dyrekcji Finansowej dołączysz do działu Integralności Danych Finansowych (FDI), który nadzoruje etykietowanie danych finansowych dla działalności CIB (Corporate & Investment Banking) Natixis (na i poza bilansem).

Dział ten skupia około 140 osób, które dążą do pracy w dwóch lokalizacjach (80 w Porto i 60 w Paryżu).

Będziesz częścią zespołu 5 osób z siedzibą w Porto.

Jako Właściciel Domeny Danych w Finansach, dla wiodącej francuskiej instytucji bankowej o międzynarodowym wymiarze, twoje zadania obejmować będą:

  • Wsparcie inicjatywy zarządzania danymi dla wewnętrznych i regulacyjnych wymagań w celu poprawy jakości raportów generowanych przez Natixis CIB;
  • Udział w monitoringu danych dla działalności CIB (Financing, Global Markets, Trades and Cash).

Będziesz współpracować z innymi zespołami Integrity Data Finance (szczególnie tymi nadzorującymi Data Sourcing i kontrole jakości danych), wewnętrznymi partnerami Finansowymi oraz zespołami IT finansów.

Zakres obowiązków:

Jako Właściciel Domeny Danych w Financjach, twoje główne obowiązki obejmą:

Krótkoterminowa misja:

  • Zastosowanie Frameworku Zarządzania Danych (DMF) w połączeniu z Departamentem Finansów. Właściciel Domeny Danych (DDO) Finance będzie przewodniczył następującym zadaniom:
  • Monitorowanie jakości danych, przeglądanie kontroli, wymagania dotyczące jakości danych i wskaźniki jakości danych i eskalowanie, jeżeli odkryte zostaną anomalie;
  • Wdrażanie i monitorowanie planów naprawczych związanych z Biznesem;
  • Identyfikowanie odpowiednich Kluczowych Elementów Danych (CDE) do monitorowania pod względem jakości;
  • Odpowiedzialność za dokumentację Kluczowych Elementów Danych (CDE) w narzędziu Katalogu Danych;
  • Powoływanie jako punkt centralny do spraw związanych z danymi dla Centrali Finansów, Chief Data Office (CDO) i innych DDO;
  • Koordynacja rozwiązywania problemów z jakością danych finansowych za pomocą istniejących narzędzi i desek informacyjnych;
  • Zalecanie poprawek dla dokładności danych, integralności danych i źródła danych.

Zamierzona Ambicja:

  • Wsparcie w definiowaniu cyklu życia danych (pochodzenie i podział) w celu identyfikacji surowych danych, złotych źródeł i etapów transformacji i zapewnienia dokładnej dokumentacji;
  • Utrzymanie najlepszych praktyk w odniesieniu do trwałych procesów naprawczych w różnych łańcuchach (Finansowanie, Global Markets, Handel i Pieniądze);
  • Przyczynianie się do projektów bocznych, szczególnie inicjatyw transformacji związanych z danymi, które dotyczą architektury i źródeł i które wymagają dobrego zrozumienia modeli funkcjonalnych.

Kwalifikacje

  • Tytuł magistra finansów, zarządzania, audytu, księgowości lub ryzyka;
  • Doświadczenie w dziedzinie zarządzania danymi i zarządzania danymi (preferowane);
  • Wcześniejsze doświadczenie zawodowe z bankowością inwestycyjną (preferowane);
  • Doświadczenie z zarządzaniem projektami (cenne);
  • Podstawowe zrozumienie ramy prudencjalnej i regulacyjnej (Basel III, COREP, FINREP, LCR) (preferowane);
  • Znajomość pakietu Microsoft Office (szczególnie PowerPoint);
  • Biegła znajomość języka angielskiego (wymagana);
  • Znajomość języka francuskiego będzie dodatkowym atutem.

Umiejętności miękkie:

  • Doskonałe umiejętności interpersonalne i komunikacyjne;
  • Silne zdolności analityczne, umiejętność rozwiązywania problemów, planowania i organizacji;
  • Ciekawość i chęć zagłębienia się w bazach danych i rozwiązaniu problemów.

Wszystkie CV muszą być w języku angielskim.

Dodatkowe informacje

#MuchMoreThanJustAJob

Wczesny początek dnia na Campo 24 de Agosto. W ciągu zaledwie 4 minut zaprojektujesz się w biurze. Po zaopatrzeniu się w kubek kawy i świeże owoce, weź swój laptop i wybierz swoje miejsce na dany dzień. Czeka Cię pracowity dzień: lekcja języka francuskiego przed obiadem, a tuż po, krótkie wizyta lekarska w gabinecie lekarskim Natixis.

Przerwę na obiad spędzisz na dużej terrasie (sprawdź swoje uprawy w Ogrodzie Miejskim; są gotowe do zbiorów!) lub, jeśli masz ochotę na trochę ruchu, idź na lunch do centrum miasta.

Po obiedzie szybki przegląd sprintu (i wirtualne życzenia Wszystkiego Najlepszego dla kolegi z Paryża, który właśnie skończył 35 lat). Popołudnie zleci Ci na zadaniach, raportach, rozmowach telefonicznych i żartach z kolegami z zespołu. Zakończ dzień na wysokim poziomie: może grą na PlayStationie lub finałowym meczem turnieju ping-ponga.

Jutro ukończysz certyfikowane szkolenie techniczne zaś pojutrze będziesz pracować z domu, korzystając z okazji, aby w końcu zrobić ten on-line kurs na Udemy.