Electrical Field Engineer, Data Center Field Engineering

Amazon Web Services (AWS) obecnie poszukuje Inżyniera elektryka w terenie, który stanie się integralną częścią naszego dynamicznego zespołu. To stanowisko jest kluczowe w obsłudze pełnego cyklu życia Centrów Danych AWS w wielu lokalizacjach. Koncentrując się na projektowaniu, udoskonalaniu i utrzymaniu, ta rola jest niezbędna do zapewnienia doskonałości operacyjnej i niezawodności usług, od których zależą nasi klienci.

W swojej roli Inżyniera elektryka w terenie, będziesz zapewniać kluczowe wsparcie inżynieryjne na przestrzeni całego cyklu życia naszych centrów danych – od początku i projektowania, przez udoskonalanie, po ciągłe utrzymanie. Będziesz służył jako główny punkt kontaktowy dla wglądu inżynierskiego w wyznaczonym regionie.

Twoje obowiązki będą obejmowały:

  • Prowadzenie projektowania i wdrażania ulepszeń sprzętu oraz miejsca w celu zwiększenia pojemności, efektywności i dostępności.
  • Przeglądanie i zatwierdzanie projektów sprzętu, zapewniając kompatybilność i integralność operacyjną.
  • Rozwiązywanie problemów, przeprowadzanie analizy przyczynowej (RCA) oraz generowanie dokumentacji działań korygujących (CA) w celu zminimalizowania przyszłych ryzyk.
  • Wsparcie bieżących operacji poprzez szkolenia ad-hoc, przeglądanie skomplikowanych procedur oraz bezpośrednie wsparcie w przypadku wydarzeń.
  • Współpraca z wewnętrznymi zespołami, w tym z zespołami sprzętu serwerowego i środowiska pracy, w celu standaryzacji i ulepszania usług centrów danych.
  • Udział w wielu projektach jednocześnie, często obejmujących różne regiony geograficzne.

Idealni kandydaci powinni posiadać:

  • Stopień bakałarza w dziedzinie inżynierii elektrycznej lub równoważne doświadczenie zawodowe.
  • Co najmniej 3 lata doświadczenia w obiektach o znaczeniu krytycznym, takich jak centra danych lub elektrownie.
  • Mocne zdolności przywódcze i doskonałe umiejętności rozwiązywania problemów.
  • Znajomość oprogramowania do obliczeń i przetwarzania danych.
  • Doświadczenie w budowie, obsłudze i utrzymaniu obiektów krytycznych, wysoko cenione jest bezpośrednie doświadczenie terenowe.
  • Znajomość regionalnych kodeksów budowlanych i przepisów.

AWS utrwalił swoją pozycję jako wiodącej światowej platformy chmurowej poprzez ciągłą innowację i niezachwianą dbałość o zadowolenie klientów. Nasza kultura pracy przykłada dużą wagę do różnorodności, harmonii między życiem zawodowym a prywatnym oraz rozwoju kariery, co czyni ją idealnym środowiskiem dla profesjonalistów, którzy chcą mieć znaczący wpływ.

Amazon jest dumny z bycia miejscem pracy równych szans, zobowiązanym do różnor