Kierownik Działu Zarządzania Danymi i Analizy

  • Full Time
Job expired!

Opis stanowiska

O tej roli

Jako Dyrektor Działu Zarządzania Danymi i Usług Analitycznych będziesz kierować i nadzorować projektowanie i rozwijanie systemów do zarządzania danymi. Obejmuje to hurtownie danych, składy danych oraz inne systemy business intelligence. Będziesz odpowiedzialny za współpracę z IT (i niektórymi jednostkami biznesowymi) w celu identyfikacji, katalogowania, zarządzania i dostarczania wszystkich punktów danych, które są cenne dla organizacji Biogen. Będziesz również odpowiedzialny za hurtownię danych na poziomie przedsiębiorstwa, narzędzia BI i analityki, rozwijanie skomplikowanych pulpitów informacyjnych, naukę o danych, zarządzanie danymi, wirtualizację danych i inne dyscypliny związane z danymi. Będziesz kierować architektami danych i inżynierami w tworzeniu i dostarczaniu rozwiązań dostosowanych do potrzeb. Stanowisko obejmuje udzielanie porad, kierowania i doradzania we wszystkich aspektach związanych z danymi dla organizacji.

Co będziesz robić

  • Przewodniczyć dużemu zespołowi architektów danych i inżynierów, nadzorując platformy danych
  • Budować strategię i mapę drogową dla jednostek biznesowych Biogen, w tym R&D, Operacji Produkcyjnych, Compliance, Komercyjnych itp.
  • Zmniejszyć czas i koszty wprowadzenia na rynek dostępności danych
  • Racjonalizować narzędzia zarządzania danymi w celu poprawy działalności
  • Projektować i dostarczać rozwiązania odpowiadające na potrzeby danych wszystkich funkcjonalnych grup IT
  • Zarządzać budżetami i przeprowadzać roczny plan operacyjny i prognozę dla domeny danych
  • Rozwijać strategię platformy dla domeny danych, która zapewnia maksymalne korzyści dla Biogen
  • Promować i przewodzić inicjatywom z dziedziny Data Science
  • Aktywnie przyczyniać się do strategii organizacji jako część zespołu kierowniczego

Kim jesteś

Jesteś strategicznym liderem, który określi strategię danych we współpracy z działem biznesowym i IT, aby zbudować kulturę opartą na danych w Biogen od podstaw. Jesteś profesjonalistą technologicznym skupionym na biznesie, dążącym do rozwiązywania problemów biznesowych za pomocą technologii danych.

Kwalifikacje

Wymagane umiejętności

  • Co najmniej 7 lat doświadczenia w dużym przedsiębiorstwie w branży farmaceutycznej/biotechnologicznej
  • Co najmniej 12 lat doświadczenia w dziedzinie danych, z doświadczeniem w hurtowniach danych, narzędziach BI i analityki
  • Znaczne doświadczenie w kierowaniu zespołem i zarządzaniu nim
  • Bakalaureat uzyskany na akredytowanej uczelni lub studia techniczne związane z informatyką

Dodatkowe informacje

"Różnorodność jest kluczowa dla przetrwania naszego ekosystemu. Uważam, że jest to najważniejszy czynnik dla zrównoważonego, kwitnącego środowiska, w którym każdy człowiek prosperuje."

  • Guy Hadari – Dyrektor ds. Informacji - Biogen