Lead Data Engineer

Job expired!

O PrePass

PrePass® to najnowocześniejsza i najczęściej wykorzystywana platforma omijania stacji wagowych i płatności za przejazdy w Ameryce Północnej. Nasze nowatorskie technologie pozwalają bezpiecznym, kwalifikowanym przewoźnikom na omijanie stacji kontrolnych z prędkością autostradową, co zwiększa efektywność poprzez oszczędność czasu, paliwa i pieniędzy oraz redukcję emisji. Co wyjątkowe, PrePass oferuje zarówno rozwiązania bypass, jak i tolling, umożliwiając flotom efektywne zarządzanie kosztami przejazdów, eliminowanie naruszeń i automatyczne rozwiązywanie sporów dotyczących opłat. Jako jedyny system wstępnego oczyszczania opracowany, posiadany i obsługiwany w USA, PrePass jest dumny z bycia jedynym Zaufanym Partnerem Korporacyjnym Amerykańskiego Stowarzyszenia Transportu. Ponad 105,000 flot ufa PrePass, obsługując ponad 750,000 pojazdów komercyjnych.

Szukamy Głównego Inżyniera Danych, który pomoże nam w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań odpowiadających na dynamiczne potrzeby naszego rozwijającego się biznesu. W tej roli będziesz przewodzić projektowaniu, rozwoju i wdrażaniu naszej nowej generacji architektury danych opartej na chmurze. Będziesz również mentorem i przewodnikiem dla zespołu utalentowanych inżynierów danych, łącząc wiedzę techniczną ze strategiczną wizją. Szukamy pioniera, który pasjonuje się innowacjami i ciągłym uczeniem się, równie biegłego w kodowaniu, jak i w konceptualizowaniu skomplikowanych rozwiązań w różnych zespołach i dziedzinach.

Twoje kluczowe obowiązki

  • Projektowanie i wdrażanie skalowanej, rozproszonej architektury z wykorzystaniem Azure Databricks, Delta Lake i innych usług Microsoft Azure.
  • Pełnienie roli eksperta technicznego, prowadzenie projektów i optymalizacja systemów produkcyjnych pod kątem niezawodności, wydajności, skalowalności i bezpieczeństwa.
  • Współpraca z zarządem Produktu i liderami inżynierii w celu projektowania i budowania rozwiązań zgodnych z planem postępów.
  • Wdrażanie najlepszych praktyk Microsoft Azure w zakresie jakości danych, zarządzania, bezpieczeństwa, pochodzenia i katalogowania.
  • Mentorowanie mniej doświadczonych inżynierów i prowadzenie zespołu składającego się z około 5 inżynierów.
  • Aktywne monitorowanie przepływów pracy i zasobów obliczeniowych w celu zwiększenia efektywności i obniżenia kosztów.
  • Tworzenie solidnych rozwiązań do orkiestracji i obserwacji.
  • Rozwiązywanie problemów systemowych, priorytetyzowanie poprawek i efektywne delegowanie zadań w zespole.
  • Nadzorowanie wydań kodu do produkcji, zapewniając płynność przejść.
  • Przeprowadzanie ćwiczeń prototypowych w celu demonstracji wykonalności i wartości rozwiązań oraz architektur.

Kwalifikacje

Wymagane

  • Stopień licencjata w dziedzinie informatyki, pokrewnej dziedziny technicznej lub równoważne doświadczenie.
  • Minimum 8 lat doświadczenia w projektowaniu i budowaniu rozwiązań baz danych na dużą skalę, z co najmniej 2-letnim doświadczeniem na stanowisku kierowniczym.
  • Minimum 3 lata doświadczenia w programowaniu w Pythonie i Pyspark.
  • Bieg