Stała umowa - Architekt Techniczny Big Data – SBS – Annecy

  • Full Time
Job expired!

Opis Firmy

Sopra Banking Software to preferowany partner technologiczny dla ponad 1500 instytucji finansowych na całym świecie.

B bogactwo naszej oferty, siła naszego zaangażowania i nasza pasja do innowacji pozwalają nam codziennie wspierać naszych klientów w ich przyszłych projektach, ale także przyczyniają się do popularyzacji finansów wśród jak największej liczby osób.
Nasi klienci korzystają każdego dnia z mocy naszych technologii i oprogramowania, a także z doświadczenia naszych 5000 pracowników.
Wspieramy ich w ponad 80 krajach na całym świecie.

Sopra Banking Software jest spółką zależną grupy Sopra Steria, europejskiego lidera w dziedzinie konsulting, usług cyfrowych i wydawnictw oprogramowania. Zatrudniającej 50 000 pracowników, grupa ta osiągnęła w 2022 roku przychód w wysokości 5,1 mld euro.

Więcej informacji, znajdź nas na LinkedIn, Twitter i Instagram lub odwiedź www.soprabanking.com.

Opis Stanowiska

W centrum R&D z ponad 100 osobami, dołączasz do międzynarodowego zespołu 50 osób zlokalizowanej pomiędzy Annecy (Francja) a Noida (Indie), odpowiedzialnej za projektowanie i rozwijanie zupełnie nowego oprogramowania do raportowania regulacyjnego o nazwie PURE. Te zasoby są częścią inicjatyw grupy związanych z technologiami Big Data i sztuczną inteligencją.

PURE (Pioneering the Unified Reporting Experience) to nowe rozwiązanie do raportowania regulacyjnego oparte na technologiach Cloud Native, Big Data i analizie danych od Sopra Banking Software. Oparte jest na platformie zorientowanej na DevOps, opracowanej przez SBS. Oferuje wiele usług, które optymalizują działania raportowania dla naszego dużego portfolio banków-klientów. PURE jest obsługiwane jako SaaS na AWS przez nasze zespoły.

Jako członek zespołu Core odpowiedzialnego za kierunki funkcyjne i techniczne rozwiązania PURE, będziesz definiował architekturę wspólnej warstwy nabywania danych rozwiązania PURE w środowisku neutralnym względem chmury.

W tym kontekście, będziesz współpracować z architektami technicznymi i funkcjonalnymi zlokalizowanymi w Annecy i Noida, a także z architektami innych elementów Sopra Banking Software pracującymi nad tymi samymi problemami.

Twoje zadania to:
- Zrozumienie funkcjonalnych potrzeb, które mają być obsługiwane i poddane analizie z zespołami odpowiedzialnymi za Ofertę. Celem jest zdobycie dużych ilości danych, wykonanie ustawień jakości, eksploracja i dostarczanie wskaźników, wszystko wokół naszych przypadków biznesowych.
- Proponować rozwiązania architektoniczne i techniczne oparte na danych, które będą realizowały funkcjonalne potrzeby
- Uczestniczyć w potrzebach industrializacji rozwiązania w środowisku wieloklientów
- Implementować makiety w celu walidacji proponowanych architektur
- Rozważyć problemy związane z potrzebami dużej objętości i skalowalności horyzontalnej
- Nadzór nad rozwojem rozwiązania przez zespoły Agile
- Uczestniczyć w inicjatywach związanych z danymi prowadzonych przez Sopra Banking Software i Grupę Sopra Steria

Technical stack: Apache Spark / MongoDB / ClickHouse / Metabase / Chmura / Kubernetes / Java / GitLab
Środowisko: Środowisko rozwoju OpenSource, zespoły Agile, wszystkie komunikacje odbywają się w języku angielskim

Kwalifikacje

Posiadając dyplom inżyniera IT, masz 10 lat doświadczenia w technologiach związanych z danymi i już prowadziłeś prace projektowe lub architektoniczne w kontekście Big Data.
Interesujesz się także funkcjami bankowymi.

Posiadasz bardzo dobrą znajomość architektur Big Data, jak również obszaru Data Lake.
Masz dobre rozumienie problemów związanych z platformami chmurowymi i bazami danych.
Wymagane jest doświadczenie w architekturze DevOps / Kontener (Docker, Kubernetes).

Jesteś w stanie wyrażać się codziennie po angielsku, zarówno ustnie jak i na piśmie.

Wszystkie nasze stanowiska są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

Dodatkowe informacje

  • Umowa o pracę zdalną do 2 dni w tygodniu, zależnie od twoich zadań.
  • Atrakcyjny pakiet świadczeń: spółdzielnia ubezpieczeniowa, komitet społeczno-ekonomiczny, vouchery na posiłki, umowa o podziale zysków, dodatki wakacyjne i bonusy za polecenie.
  • Indywidualne wsparcie z mentorem.
  • Wiele możliwości rozwoju kariery: ponad 30 rodzin zawodowych, tyle samo mostów do wyobrażenia sobie wspólnie.
  • Kilka setek niezależnych możliwości szkoleniowych.
  • Możliwość zobowiązania się do naszej fundacji lub naszego partnera "Vendredi".