Principal Researcher - Artificial Intelligence, Human-AI Interaction – Microsoft Research

Czy pasjonujesz się kształtowaniem przyszłości sztucznej inteligencji (SI)? Czy lubisz rozwiązywać realne wyzwania przy użyciu najnowszych technologii? Zespół Human-AI eXperiences (HAX) w Microsoft Research AI Frontiers szuka wyjątkowych talentów do rozwijania współpracy człowieka z SI. Skup się na wykorzystaniu zdolności ludzi i systemów opartych na modelach bazowych, aby rozwiązywać rzeczywiste problemy.

Jako Główny Badacz będziesz:

  • Pracować nad wyzwaniami i wpływowymi projektami w obszarach takich jak współpraca człowieka z SI, systemy oparte na modelach bazowych, systemy wieloagentowe, doświadczenia z nowej generacji SI oraz odpowiedzialna SI.
  • Wykorzystywać swoje umiejętności i doświadczenie do opracowywania praktycznych rozwiązań, które rozwiązują rzeczywiste problemy i twórczo wpływają na świat.
  • Współpracować z badaczami i inżynierami w całym Microsoft, co zwiększy twój wpływ i rozwój kariery w wspierającym i stymulującym środowisku.

Szukamy kandydatów, którzy posiadają:

  • Motywację do rzeczywistego wpływu, wykazaną pasją do budowania i wydawania prototypów lub OSS.
  • Udokumentowane osiągnięcia w projektach i publikacjach w czołowych konferencjach i czasopismach (np. NeurIPS, ICML, AAAI, CHI, UIST).
  • Doświadczenie interdyscyplinarne w zastosowanej sztucznej inteligencji, przetwarzaniu języka naturalnego i interakcji człowiek-komputer, włącznie z oceną offline/online i badaniami użytkowników.
  • Wyjątkowe umiejętności programistyczne i praktyczne doświadczenie z dużymi modelami bazowymi i powiązanymi frameworkami i narzędziami. Znajomość LLM (np. modele GPT OpenAI, LLAMA), technik dostrajania modeli (LORA, QLORA), technik wywoływania (Chain of Thought, ReACT) oraz oceny modeli jest dodatkowym atutem.
  • Pasję do innowacji i kreatywności, wykazaną zdolnością do generowania nowych pomysłów i rozwiązań.
  • Nastawienie zespołowe charakteryzujące się skuteczną komunikacją, współpracą i umiejętnością udzielania informacji zwrotnych.

Misją Microsoft jest umożliwienie każdej osobie i organizacji na świecie osiągania więcej. Wspieramy mentalność wzrostu, innowujemy, aby wspierać innych, i współpracujemy, aby osiągać wspólne cele. Opieramy się na wartościach szacunku, integralności i odpowiedzialności, aby tworzyć inkluzywną kulturę, w której każdy może rozwijać się zarówno w pracy, jak i poza nią. Jesteśmy zaangażowani w pozytywne wpływanie na kulturę naszej firmy każdego dnia.

Obowiązki:

  • Prowadzenie nowoczesnych badań mających na celu rozwiązanie rzeczywistych problemów.
  • Bliska współpraca z badaczami, inżynierami i partnerami z grup produktowych nad projektami o wysokim wpływie, które przynoszą korzyści społeczeństwu.
  • Przestrzeganie kultury i wartości Microsoft we wszelkich działaniach i interakcjach.

Wymagane kwalifikacje:

  • Doktorat z informatyki lub pokrewnych dziedzin ORAZ 3+ lata doświadczenia badawczego lub równoważne doświadczenie.

Wymagania dotyczące aplikacji:

  • Załaduj swoje CV, w którym wymienisz wszystkie publikacje recenzowane i preprinty.