Analityk Danych Rynkowych ds. Niezależnej Weryfikacji Cen w Ramach Ramy Zarządzania Ryzykiem

  • Full Time
Job expired!

Opis firmy

Natixis jest częścią jednostki biznesowej Global Financial Services, światowego oddziału Groupe BPCE, specjalizującej się w zarządzaniu aktywami i majątkiem oraz bankowością korporacyjną i inwestycyjną, zatrudniającej prawie 16 000 pracowników w 38 krajach.

Groupe BPCE to druga co do wielkości grupa bankowa we Francji, działająca za pośrednictwem dwóch sieci bankowości detalicznej, Banque Populaire i Caisse d’Epargne.

Misją Natixis w Portugalii jest rewolucjonizowanie tradycyjnych usług bankowych poprzez rozwijanie innowacyjnych rozwiązań dla biznesu bankowego, operacji i kultury pracy, będących kluczowym motorem kultury agilności i innowacyjności firmy. Zespoły IT i Aktywności Wsparcia Bankowego pracują w sposób zintegrowany, inkluzywny i poprzeczny, wspierając wszystkie linie biznesowe i platformy krajowe.

Opis stanowiska

Prezentacja zespołu i głównego celu:

Dział Ryzyka Rynkowego nadzoruje wszystkie wskaźniki ryzyka rynkowego i P&L działań Natixis Global Markets.

Mandat zespołu danych rynkowych IPV opiera się na codziennym wyzwaniu kontroli ilościowej, certyfikacji i zasilaniu systemów FO danymi rynkowymi z końca dnia z różnych klas aktywów (akcje, stopy procentowe, kredyty i FX). Proces ten jest realizowany za pomocą dedykowanej aplikacji wewnętrznej o nazwie MDM (Market Data Manager), używanej przez różne platformy międzynarodowe (Paryż, HK, NY i Londyn).

Oprócz codziennej produkcji, analityk będzie odpowiedzialny za wykonywanie codziennych i miesięcznych zadań związanych z kontrolami IPV na różnych klasach aktywów (akcje, stopy procentowe, kredyty i FX).

Główne zadania i cele:

Analityk zajmie się czynnikami ryzyka i danymi rynkowymi na wszystkich klasach aktywów (Akcje, Stopy, FX, Kredyty) i będzie aktywnie:

  • Asystować w produkcji prezentacji wyników dla wewnętrznych komitetów z kadra kierowniczą
  • Rozwijać zdolność do kontroli i certyfikacji, ustanawiając i wykonując właściwe ilościowe i jakościowe wyzwania dla obecnego algorytmu używanego przy ocenie dostawców danych rynkowych
  • Wspierać zespół danych rynkowych IPV w tworzeniu codziennych zadań certyfikacyjnych
  • Wspierać zespół danych rynkowych IPV w wykonywaniu kontroli IPV na podstawie miesięcznych raportów
  • Pomagać w odpowiadaniu na potrzeby klientów (CCA, Front office, Ekonometryka, MRM, itp.) na co dzień

Analityk będzie ściśle współpracować z wieloma działami, od Front Offices / FO Quants do różnych zespołów ryzyka rynkowego i innych zespołów metodologii ilościowej ryzyka.

Kwalifikacje

Preferowane wykształcenie i doświadczenie:

  • Inżynieria, Matematyka, Statystyka, Matematyka stosowana do finansów
  • Wcześniejsze doświadczenie zawodowe w IT dla rynków, Inżynierii ryzyka czy FO, z 1-3 latami doświadczenia;
  • Pierwotne doświadczenie w Finansach / Rynkach kapitałowych i/lub Ryzyku - minimum 1 rok doświadczenia;
  • Znajomość przynajmniej jednego z segmentów: Akcje, Kredyty, Stopy procentowe, Towary, FX.

Wiedza techniczna:

  • Programowanie obiektowe (Python, C#, Hadoop, SQL)
  • Matematyka lub Matematyka stosowana do Finansów
  • Techniki wyceny produktów pochodnych

    Obowiązkowy poziom języka angielskiego

Umiejętności miękkie:

  • Samodzielność i inicjatywa / ciekawość
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Bardzo dobra komunikacja pisemna i ustna
  • Umiejętność bycia osobą do której można się zwrócić w danej dziedzinie

Rozpatrywane będą tylko CV w języku angielskim.

Dodatkowe informacje

Wcześnie rano. Campo 24 de Agosto. W 4 minuty odprawiasz się w biurze. Po filiżance kawy i świeżych owocach, bierzesz laptopa i wybierasz miejsce na dziś. Będzie pracowicie: lekcja francuskiego przed obiadem, po której idziesz na krótką wizytę do lekarza Natixis.

Przerwa na lunch. Jesz na zewnątrz na dużym tarasie (sprawdź swoje rośliny w Miejskim Ogrodzie, są gotowe do zbioru!) lub, jeśli masz ochotę na spacer, idziesz na lunch do centrum.

Powrót do pracy. Krótki przegląd sprintu (z życzeniami urodzinowymi dla kolegi z Paryża, który właśnie skończył 35 lat). Popołudnie mija szybko (zadania, raporty, rozmowy i kilka żartów z zespołem). Koniec dnia na wysokim poziomie z grą na PlayStation lub finałem turnieju w ping-ponga.

Jutro ukończysz certyfikowane szkolenie techniczne, a pojutrze pracujesz z domu, być może korzystając z okazji, by przejść ten kurs online na Udemy. Kiedy skończysz swoje zadania na dzisiaj, możesz odwiedzić biuro na sesję gier planszowych lub dołączyć do próby jednego z zespołów Natixis. Jeśli szukasz czegoś bardziej aktywnego, spotkaj się z kolegami na surfing lub dołącz do nich na meczu piłki nożnej.