Starszy Analityk Danych - Marketing

  • Full Time
Opis stanowiska: Remitly ma na celu przekształcenie życia imigrantów i ich rodzin, dostarczając najbardziej zaufane produkty i usługi finansowe na świecie. Od 2011 roku nieustannie spełniamy obietnice daną imigrantom wysyłającym swoje ciężko zarobione pieniądze do domu. Dziś przekształcamy na szeroką skalę międzynarodowe płatności i tworzymy nowe produkty, aby nawiązać głębszą relację z naszymi klientami i ich bliskimi na całym świecie. Dołącz do ponad 2 700 pracowników w 10 biurach, którzy rozwijają swoje kariery, wpływając pozytywnie na ludzi na całym świecie. O roli: Jako Starszy Analityk Marketingu, będziesz raportować do Starszego Menedżera ds. Analityki Marketingu. Będziesz kierować analitycznymi decyzjami dla kanałów marketingowych Remitly, szczególnie SEO i ASO. To obejmuje projektowanie kampanii, mierzenie i optymalizację dla kanału, bezpośredni wkład w wzrost liczby klientów. Zapewnisz także ekspertyzę w projektowaniu testów A/B, ocenianiu platform i być partnerem do myślenia oraz mentorem dla analityków i marketerów. Poprowadzisz rozwijanie i zarządzanie narzędziami do gromadzenia danych i raportowania, definiując ważne KPI, śledzenia i monitorowania ruchu wskaźników oraz identyfikowania wskazówek. To twoje zadania: - Świadczyć bieżącą analizę kampanii i optymalizacje przy użyciu zdefiniowanego zestawu KPI dla własnych kanałów marketingowych, szczególnie SEO i ASO. - Tworzyć plany pomiarów na podstawie strategicznych imperatywów, celów komunikacji i strategii mediów. - Aktywnie identyfikować i interpretować ważne czynniki wpływające na marketing i efektywność mediów, dostarczać wnioski właścicielom kanałów, aby poprawić efektywność wydatków i wydajność mediów zgodnie z naszymi celami. - Projektować i implementować pulpit nawigacyjny do śledzenia kluczowych danych i trendów wydajności, oferując wnioski, które można wykorzystać do działań kierownictwu marketingu. - Zapewniać przywództwo w usprawnianiu naszego stosu danych i poprawianiu i/lub utrzymaniu jakości i wiarygodności danych naszych własnych kanałów marketingowych, w tym danych pobieranych od partnerów zewnętrznych. - Ściśle współpracować z zespołem marketingu, projektować testy i przeprowadzać analizy, aby generować wnioski, które można wykorzystać do działań. Twoje kompetencje: - 7+ lat doświadczenia w testach A/B, analizie marketingu cyfrowego, komfortowe stosowanie podstawowych technik statystycznych (w tym wnioskowanie przyczynowe i analiza regresji). - Ekspertyza w SEO i ASO oraz znajomość narzędzi/API takich jak Amplitude, Google Analytics i Lighthouse. - Umiejętność przedstawiania złożonych informacji w łatwo zrozumiałych wizualizacjach (w tym Tableau, Excel (potrafi wykonywać skomplikowane funkcje)). - 7+ lat doświadczenia z SQL, R lub Pythonem, oraz narzędziami wizualizacji danych (np. Tableau, Periscope). - Doświadczenie w tworzeniu regularnych raportów/pulpitów nawigacyjnych do mierzenia wydajności kanałów, wsparcia decyzji w zakresie zarządzania P&L, poszukiwania możliwości i trendów, a także pomocy w analizie trendów wskaźników. - Doświadczenie w zarządzaniu interesariuszami, komunikacji z dyrektorami, właścicielami kanałów, partnerami i wkład w projekty i spotkania. - Umiejętności ilościowe i analityczne muszą być bardzo komfortowe z analizą danych i wpływaniem na proces podejmowania decyzji. - Skłonność do działania: Gotowość do zbudowania pierwszego prototypu i ciągłego doskonalenia na podstawie wniosków z nauki. Nasze benefity: - Nieograniczony urlop płatny. - Ubezpieczenie zdrowotne, dentystyczne i na życie + plan 401k z dopasowaniem przez firmę. - Dotacje firmy do planu HSA, jeśli taki wybierzesz. - Plan zakupu akcji pracowniczych (ESPP) dostępny dla uprawnionych pracowników. - Ciągłe kształcenie i benefity związane z podróżami służbowymi. Remitly to pracodawca równych szans. Równość szans na zatrudnienie była i zawsze będzie podstawową zasadą Remitly. Jesteśmy zobowiązani do niedyskryminacji w całej naszej globalnej organizacji i we wszystkich naszych operacjach biznesowych. Zatrudnienie jest ustalane na podstawie osobistych zdolności i kwalifikacji bez dyskryminacji ze względu na rasę, wyznanie, kolor skóry, religię, płeć, identyfikację i ekspresję płci, stan cywilny, status wojskowy lub status weterana, ciążę, orientację seksualną, wiek, pochodzenie narodowe, pochodzenie, obywatelstwo lub status imigracyjny, niepełnosprawność fizyczną, umysłową lub sensoryczną, status HIV/AIDS lub zapalenia wątroby typu C, informacje genetyczne, status ofiary przemocy domowej, napaści seksualnej, czy stalking, czy jakąkolwiek inną klasę chronioną prawnie. Szczegóły dotyczące wynagrodzenia: Początkowy zakres wynagrodzeń dla tego stanowiska zwykle wynosi od 120 000 do 150 000 dolarów. W Stanach Zjednoczonych pracownicy Remitly są udziałowcami naszej firmy, a udziały są częścią naszego planu wynagrodzeń. Rekruter może udzielić więcej informacji na temat oferowanych świadczeń medycznych, jak również innych świadczeń finansowych i składników całkowitego wynagrodzenia oferowanego na tym stanowisku. Remitly to pracodawca równych szans. Cenimy różnorodność i jesteśmy zobowiązani do stworzenia środowiska inkluzywnego dla wszystkich pracowników.