Senior Principal Data Product Management - Data Modeler

Nagłówek: Dołącz do GSK jako Starszy Główny Menadżer Produktów Danych - Modelarz Danych

Wprowadzenie:

Czy jesteś gotowy, aby zmienić przyszłość opieki zdrowotnej? W GSK, wiodącej globalnej firmie biofarmaceutycznej, mamy misję łączenia nauki, technologii i wyjątkowych talentów w celu postępu w zapobieganiu chorobom i ich leczeniu. Aspirujemy do wpłynięcia na zdrowie 2,5 miliarda ludzi na całym świecie w ciągu najbliższej dekady oraz do zwiększenia zrównoważonych zwrotów dla akcjonariuszy. Zostań częścią dynamicznego zespołu, gdzie możesz się rozwijać, wnosić wkład i rosnąć. Aplikuj teraz, aby razem z nami dążyć do zdrowszego świata.

O Twojej Nowej Roli:

Twoim głównym celem jako Starszego Głównego Menadżera Produktów Danych - Modelarza Danych w GSK będzie prowadzenie projektowania i wdrażania modelowania danych na poziomie przedsiębiorstwa oraz aplikacji specyficznych. Ta strategiczna rola jest kluczowa dla naszych starań, aby umożliwić zaawansowane rozwiązania z zakresu danych i AI za pośrednictwem naszej Nowoczesnej Platformy Danych w chmurze. Będziesz nadzorować naszą ustanowioną usługę zarządzania modelem danych, Wspólny Framework Danych (CDF).

Główne Obowiązki:

  • Ustalanie standardów i wytycznych dla zarządzania modelem danych.
  • Prowadzenie usługi CDF w celu zapewnienia zgodności, skalowalności i wydajności modeli danych.
  • Ścisła współpraca z zespołami produktów danych w celu ułatwienia i rozwiązywania zależności.
  • Udział w spotkaniach planowania PI, aby podkreślić zależności komunikowane przez zespoły produktów danych.
  • Współpraca z zespołem Zarządzania Danymi w zakresie katalogowania danych i utrzymania metadanych przy wdrażaniu standardów danych na poziomie przedsiębiorstwa.
  • Świadczenie strategicznego doradztwa dla jednostek biznesowych i zespołów architektonicznych w kluczowych projektach transformacji cyfrowej i ulepszeń procesów.
  • Zapewnienie standardów konserwacji dla modeli danych i zarządzanie repozytorium modeli.
  • Współpraca z zespołem Architektury w celu utrzymania standardów bezpieczeństwa i przechowywania danych.
  • Napędzanie ciągłych ulepszeń w skuteczności usługi CDF.

Czego Potrzebujesz:

  • Co najmniej 15 lat praktycznego doświadczenia w modelowaniu danych (koncepcyjnym, logicznym i fizycznym) w obszarze danych i analityki.
  • Minimum 3 lata doświadczenia w kierowaniu zespołem architektów danych i/lub modelarzy.
  • Udokumentowane osiągnięcia w wdrażaniu modeli danych na platformie Microsoft Azure i ekspertyza w architekturze Databricks Lakehouse.
  • Znajomość narzędzi do modelowania danych, takich jak Erwin, z solidnym zrozumieniem utrzymania i zarządzania modelem