Control Software Engineer (SY-ABT-BTC-2024-95-LD)

Job expired!

Opis firmy

Dołącz do CERN, Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych, gdzie fizycy i inżynierowie eksplorują fundamentalną strukturę wszechświata. Korzystając z największych i najbardziej zaawansowanych na świecie instrumentów naukowych, badamy podstawowe cząstki, wywołując kolizje bliskie prędkości światła, aby odkryć interakcje cząstek i fundamentalne prawa natury. Dowiedz się więcej na CERN.

Opis stanowiska

Czy jesteś gotów projektować oprogramowanie, które kontroluje sprzęt dla jednych z najbardziej ekscytujących i złożonych eksperymentów naukowych na świecie? To jest Twoja szansa! Dołącz do CERN, wiodącego na świecie laboratorium badawczego fizyki cząstek. Podejmij wyzwanie! Będziesz częścią Działu Systemów Akceleratorów (SY), który zajmuje się technicznymi systemami akceleratorów CERN, i pracować w Grupie Transferu Wiązki Akceleratora (ABT), odpowiedzialnej za projektowanie, rozwój, budowę, instalację, eksploatację i konserwację urządzeń do wstrzykiwania i ekstrakcji wiązek cząstek w kompleksie akceleratorów CERN.

Twoja praca skupi się w Sekcji Kontroli Transferu Wiązki (BTC), koncentrując się na oprogramowaniu do kontroli urządzeń w czasie rzeczywistym oraz rozwijaniu zaawansowanych aplikacji i narzędzi diagnostycznych. Będziesz liderem w opracowywaniu aplikacji nowej generacji wykorzystujących sztuczną inteligencję i prowadzić nasze działania badawczo-rozwojowe naprzód.

Współpracując blisko z ekspertami z grupy ABT, będziesz:

  • Nadzorować badania, projektowanie i rozwój oprogramowania w czasie rzeczywistym oraz związanych z nim aplikacji GUI do akwizycji danych, analizy i monitorowania urządzeń ABT.
  • Przyczyniać się do eksploatacji, konserwacji i poprawy istniejących systemów kontroli, proponować ulepszenia oraz uczestniczyć w dyżurach dla urządzeń ABT, wykonując interwencje na miejscu na poziomach systemu kontroli i elektroniki mocy.
  • Projektować i opracowywać oprogramowanie oparte na rozwiązaniach ML i AI, integrować je z systemami kontroli oraz wdrażać je do bardziej autonomicznej kontroli urządzeń ABT.
  • Prowadzić działania badawczo-rozwojowe grupy w zakresie technologii kontrolnych i architektury systemów niezbędnych dla przyszłych projektów akceleratorów.
  • Mentorować i udzielać technicznych wskazówek młodszym inżynierom i stażystom, wspierając innowacyjne i współpracujące środowisko zespołowe.

Magisterium lub równoważne doświadczenie zawodowe w dziedzinie informatyki, obliczeń w czasie rzeczywistym lub pokrewnej dziedzinie.

Doświadczenie:

Wymagane doświadczenie:

  • Doświadczenie zawodowe jako inżynier oprogramowania zorientowanego obiektowo.
  • Udokumentowane doświadczenie w pracy z systemami operacyjnymi czasu rzeczywistego i integracji sprzętu.
  • Zrozumienie zasad ML i AI.

Pożądane doświadczenie:

  • Znajomość systemów kontroli inżynierskiej i akwizycji danych.
  • Podstawowe zrozumienie elektrotechniki i fizyki, z zastosowaniem w technikach pomiarowych i instrumentacji.

Kompetencje techniczne:

  • Biegłość w