Data Engineer - Manager-State Street Global Advisors

Dołącz do naszego innowacyjnego zespołu jako Manager Inżyniera Danych w State Street Global Advisors

Profil Firmy

State Street stanowi globalny autorytet w zarządzaniu aktywami i bankowości depozytowej. Jesteśmy kluczowym graczem w sektorze usług finansowych, cenionym za postępy technologiczne i innowacje produktowe. Z ponad dwustuletnim doświadczeniem jesteśmy zaangażowani w zwiększanie inwestycji klientów i dostarczanie kompleksowych rozwiązań w zakresie obsługi inwestycji, danych i analiz, badań i handlu inwestycyjnego oraz zarządzania inwestycjami.

O linii biznesowej

Nasz zespół Risk Technology Platform (RTP) jest kamieniem węgielnym biznesu ryzyka SSGA, dostarczając zaawansowane systemy monitorowania ryzyka we wszystkich jego aspektach — włączając w to Ryzyko inwestycyjne, Ryzyko kontrahenta, Ryzyko płynności, i Ryzyko operacyjne — oraz klasy aktywów takie jak EQ, FI, ISG, FX, CASH i Alternatywne.

Kluczowe Obowiązki

  • Rozwój oprogramowania: Doskonałość w rozwoju pełnego stosu, zapewnienie niezawodnych i przyjaznych dla użytkownika rozwiązań. Zintegruj różne technologie bezproblemowo.
  • Zarządzanie bazą danych: Ekspertyza w relacyjnych bazach danych, optymalizacja przechowywania i pobierania danych.
  • Testowanie i rozwiązywanie problemów: Utrzymywanie wydajności oprogramowania i szybkie rozwiązywanie problemów produkcyjnych.
  • Własność i współpraca: Inicjatywa w przywództwie projektowym i rozwijanie ekspertyzy w technicznych i specyficznych dla dziedziny obszarach.
  • Dostarczanie i dokumentowanie: Wdrażanie praktyk CI/CD, ulepszanie istniejących procesów oraz utrzymywanie dokładnej dokumentacji.

Wymagane umiejętności i kwalifikacje

Nasz idealny kandydat będzie posiadać:
  • Stopień licencjata lub równoważne doświadczenie.
  • 8-12 lat solidnego doświadczenia w Rozwoju / Wsparciu Aplikacji w branży usług finansowych lub doradczej.
  • Silne umiejętności w Python, PL/SQL, SQL, Shell Scripting, oraz platformach danych chmurowych takich jak AWS Redshift.
  • Udowodnione doświadczenie z narzędziami CI/CD takimi jak Artifactory, Jenkins i Bitbucket.
  • Wyśmienite umiejętności analityczne, organizacyjne i komunikacyjne.

Preferowane umiejętności

  • Biegłość w Javie.
  • Doświadczenie z technologiami front-end takimi jak HTML/CSS, JavaScript, XML, jQuery i Angular 1.x.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

Jako Manager Inżyniera Danych w zespole Risk Technology w State Street Global Advisors, będziesz w sercu innowacji. Ta rola nie tylko oferuje możliwość pracy nad przełomowymi projektami, ale także wspiera rozwój kariery w ramach zespołu liderów branży.