Dyrektor ds. Architektury Danych Przedsiębiorstwa

  • Full Time

Jesteś tak unikalny, jak tło, doświadczenie i punkt widzenia. Tutaj będziesz motywowany, upoważniony i zestawiony z wyzwaniem, aby być najlepszą wersją siebie. Będziesz pracować z dynamicznymi kolegami - ekspertami w swoich dziedzinach - którzy są chętni do dzielenia się z Tobą swoją wiedzą. Twoi liderzy będą Cię inspirować i pomagać Ci rozwijać swój potencjał i osiągać nowe wyżyny. Każdego dnia będziesz mieć nowe i ekscytujące możliwości, aby poprawić jakość życia naszych Klientów - którzy są w centrum wszystkiego, co robimy. Odkryj, jak możesz wpłynąć na życie jednostek, rodzin i społeczności na całym świecie.

Opis stanowiska:

Poszukujemy doświadczonej i efektywnej osoby, która dołączy do naszego zespołu architektury danych przedsiębiorstwa na stanowisku Dyrektora Architektury Danych Przedsiębiorstwa. To stanowisko kierownicze jest odpowiedzialne za projektowanie kluczowej strategii danych przedsiębiorstwa w konsultacji z partnerami biznesowymi i przedsiębiorstwami Sun Life, w tym za całościowe dostosowanie technologii, standardów i praktyk, które pozwalają Sun Life dostarczać systemy danych i analityczne klasy światowej. To stanowisko będzie bezpośrednio podlegało Głównemu (AVP) Architektowi Danych.

Na tym stanowisku będziesz kierować projektem i wdrażaniem zaawansowanych architektur danych, takich jak strumieniowanie zdarzeń, Data Fabric i Data Mesh w chmurze. Jest to innowacyjna szansa na zdobycie doświadczenia w inicjatywach AI i ML w chmurze dla danych głosowych i tekstowych.

Co będziesz robić?

  • Zaangażujesz się i pokierujesz zaangażowaniami w strategię danych z kadrami kierowniczymi klientów, a następnie zdefiniujesz architektury danych dla zaangażowań przedsiębiorstwa.
  • Rozwinięcie wzorców architektury danych, zdefiniowanie zeszytów i technologii
  • Wspierać i dostarczać zarządzanie w zakresie architektury danych przedsiębiorstwa i standardów technologicznych.
  • Tworzenie i prezentowanie propozycji narzędzi/technologii i oceny w radach zarządzania EA
  • Analiza strukturalnych i korporacyjnych wymagań dotyczących architektury danych w celu najlepszego dostosowania do nowych systemów oprogramowania i aplikacji
  • Budowanie i prowadzenie niewielkiego zespołu architektów danych, stosując podejście Agile.
  • Stosowanie i egzekwowanie najlepszych praktyk z zakresu przedsiębiorstwowej architektury danych we wszystkich obszarach projektowania rozwiązań, w tym w AWS, on-prem, czy hybrydowej chmurze. Obejmuje to obszary takie jak Doskonałość Operacyjna, Bezpieczeństwo, Wiarygodność, Wydajność, Optymalizacja Kosztów.
  • Współpraca z wszystkimi regionami nad różnymi projektami dostarczania.
  • Będziesz także podnosić rękawy i pomagać zespołom projektowym w rozwiązywaniu ich skomplikowanych problemów technicznych.
  • Współpraca z zespołami Danych i Analityki w celu kierowania technologicznymi POC i pilotażami w obszarze danych i analityki.
  • Współpraca z programem zarządzania cyklem życia danych we wszystkich aspektach dostawy
  • Współpraca z działem Data Science w celu identyfikacji przyszłych potrzeb i wymagań
  • Mentoring i zarządzanie innymi projektantami systemów danych (architektami danych), zarówno w obrębie Twojego zespołu, jak i innych jednostek usług cyfrowych i technologicznych dla biznesu, w celu obsługi projektów rozwiązań i stosowania najlepszych praktyk.
  • Zapewnienie kierowniczego wsparcia w zakresie architektury danych dla zespołu projektantów rozwiązań, w celu prowadzenia strategii danych i analityki w całym przedsiębiorstwie
  • Świadczenie usług konsultacyjnych z zakresu architektury dla oceny skomplikowanych systemów danych i oprogramowania.
  • Posiadanie wcześniejszego doświadczenia praktycznego w projektowaniu i dostarczaniu rozwiązań analitycznych z danymi, z udowodnioną wartością biznesową.

Czego potrzebujesz, aby odnieść sukces?

  • Zdolności do strategicznego zaangażowania w architekturę danych przedsiębiorstwa na poziomie kadry kierowniczej.
  • 3+ lat doświadczenia z architekturą danych w chmurze w nowoczesnym środowisku AWS.
  • Ok. 15+ lat doświadczenia w budowie/projektowaniu związanym z projektowaniem usług danych, budową architektury danych, z wcześniejszym doświadczeniem w prowadzeniu implementacji od początku do końca.
  • Silna wiedza na temat MDM (zarządzanie danymi głównymi), RDM, technik modelowania danych, wzorców architektury danych
  • Doświadczenie w pracy z zarządzaniem danymi i jego zastosowaniem
  • Doświadczeni w metodologii uczenia maszynowego/AI oraz strumieniowego przetwarzania zdarzeń będzie atutem.
  • Doświadczenie z technologiami takimi jak Kafka, Glue, Lambda, Redshift i/lub Snowflake, oraz Informatica IICS.
  • Doświadczenie w analityce i wizualizacji danych przy użyciu nowoczesnych narzędzi takich jak AWS Sagemaker, R Studio, Tableau.
  • Wyjątkowo silne umiejętności komunikacyjne, krytycznego myślenia, koncepcyjne i analityczne.
  • Wspaniałe umiejętności współpracy i przywództwa, udowodniona zdolność do dostosowywania się do wyzwań i silne zainteresowanie coachingiem i mentoringiem kolegów.