Expert Data Analyst w obszarze bankowości elektronicznej (Santander Consumer Bank)

Job expired!

Lokalizacja: Polska

Firma: Santander Consumer Bank

Stanowisko: Ekspert Analityk Danych w Bankowości Elektronicznej

Poziom stanowiska: Ekspert

Typ zatrudnienia: B2B, Pełny etat

Model pracy: Hybrydowy

O projekcie

Ponad 0,5 miliona klientów aktywnie korzysta z usług bankowości elektronicznej Santander Consumer Banku. Ze względu na dynamiczny rozwój w tym obszarze, uruchomiony został projekt kompleksowej przebudowy mobilnej aplikacji. Projekt ten obejmuje opracowanie nowego podejścia do zbierania danych bankowości elektronicznej, techniczną implementację wybranych rozwiązań/narzędzi oraz przygotowanie nowych raportów zarządczych wspomagających kluczowe decyzje biznesowe.

Metodologia: Scrum

Środowisko Projektu: Współpraca z zespołami wewnętrznymi banku oraz wieloma zewnętrznymi dostawcami

Obowiązki

  • Zarządzanie zbieraniem i przechowywaniem danych w sektorze bankowości elektronicznej
  • Projektowanie struktur danych
  • Przygotowywanie wizualnych raportów z wykorzystaniem PowerBI
  • Zarządzanie danymi SQL i dużymi zestawami danych
  • Wsparcie inicjatyw dotyczących jakości danych
  • Współpraca z zespołami Agile w celu implementacji nowych źródeł danych
  • Tworzenie narzędzi do analizy danych i raportowania
  • Analiza danych bankowości elektronicznej
  • Automatyzacja procesów raportowania
  • Tworzenie prezentacji na podstawie zebranych danych
  • Współpraca z innymi jednostkami banku w zakresie analizy danych
  • Praca z interesariuszami w celu identyfikacji i priorytetyzacji potrzeb biznesowych, wymagań i możliwości
  • Aktywne dzielenie się wiedzą i kompetencjami w banku w zakresie najlepszych praktyk zarządzania danymi

Wymagania

  • Wykształcenie średnie lub wyższe (preferowane kierunki to matematyka, statystyka, inżynieria lub analiza danych)
  • Biegła znajomość narzędzi do analityki mobilnej, takich jak PiwikPRO, Glassbox, Contentsquare
  • Znajomość SQL
  • Umiejętność pracy z dużymi zestawami danych
  • Znajomość narzędzi do raportowania i analizy biznesowej, zwłaszcza PowerBI
  • Umiejętności analitycznego myślenia
  • Umiejętność tworzenia dashboardów i prezentacji
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Biegła znajomość języka polskiego

Szczegóły współpracy

  • Trwanie projektu przez 18 miesięcy z możliwością przedłużenia
  • Elastyczne zasady współpracy
  • Hybrydowy model pracy – przynajmniej 2 wizyty w biurze miesięcznie
  • Przyjazne środowisko pracy z silnymi wartościami różnorodności i inkluzji
  • Brak dress code'u i komunikacja w prostym języku
  • Pięknie wyposażone biuro i strefa relaksu
  • Silna kultura zarządzania ryzykiem,