Inżynier Danych IT

  • Full Time
Job expired!

Opis firmy

Bosch jest obecny w Malezji od 1923 roku, reprezentowany przez Robert Bosch Sdn Bhd. W Malezji, Bosch działa w czterech sektorach biznesowych: Rozwiązania dla Mobilności, Technologia Przemysłowa, Dobra Konsumpcyjne oraz Energia i Technologia Budowy. Firma posiada trzy zakłady produkcyjne oraz biura badawczo-rozwojowe w Penang, gdzie produkuje elektronikę samochodową, narzędzia elektryczne i systemy kierownicze. Czwarty zakład oraz ostateczne centrum testowania czujników i półprzewodników zostanie niedługo otwarte. W 2020 roku, Bosch Malezja wygenerował skonsolidowaną sprzedaż na poziomie 518,4 miliona RM (108,1 miliona euro) i obecnie zatrudnia ponad 4000 pracowników.

Zakład PgP5, najnowszy dodatek do Grupy Bosch w Malezji, to miejsce testowania półprzewodników w Batu Kawan w Penang. Budowa rozpoczęła się w maju 2021 roku, a pierwsza seria produkcji ma rozpocząć się w 2023 roku. Ze względu na długoterminowe prognozy przewidujące wzrost ilości komponentów półprzewodnikowych, połączony z produkcją front-end w zakładzie Bosch'a w Dreźnie, Niemcy, potrzebne było zwiększenie zdolności produkcyjnych dla produkcji back-end, w tym ostatecznego testowania półprzewodników i czujników. Głównym celem zakładu PgP5 będzie ostateczne testowanie komponentów wyprodukowanych w fabryce elektroniki samochodowej Bosch w Dreźnie, Niemcy. Zakład będzie także zawierał obiekty badawczo-rozwojowe oraz szkoleniowe.

Bosch w Malezji jest częścią Grupy Bosch, lidera globalnego dostawcy technologii i usług. Strategicznym celem Grupy Bosch jest oferowanie innowacji dla połączonego życia. Poprawia jakość życia na całym świecie dzięki innowacyjnym produktom i usługom, które wzbudzają entuzjazm. Podsumowując, Bosch tworzy technologię, która jest "Wynaleziona dla życia".

Opis stanowiska

  • Jako Inżynier Danych IT, będziesz aktywnie uczestniczyć w tworzeniu przepływów IT do przenoszenia danych między różnymi systemami w międzynarodowej sieci operacji półprzewodnikowych (SO).
  • Obejmuje to pracę nad rozwojem ETL (Extract – Transfer – Load) dla ekosystemu Hadoop, Python, SQL i innych powiązanych technologii.
  • Pracujesz z działami klienta i kierownictwem wyższym, aby zrozumieć cele biznesowe organizacji i wymagania oraz opracować odpowiednie rozwiązania.
  • Sprawowałbyś współpracę z działami IT różnych zakładów na całym świecie, aby wdrożyć nasze opracowane rozwiązania w ramach sieci IPN półprzewodników.
  • Będziesz częścią zwinnej grupy rozwoju i ponosisz odpowiedzialność za zadania zdefiniowane przez właściciela produktu.

Wymagania

  • Wykształcenie uniwersyteckie (licencjat/magister) z zakresu informatyki lub równoważne kwalifikacje.
  • 3-5 lat doświadczenia w pracy o podobnym charakterze w tej samej dziedzinie.
  • Dobre umiejętności komunikacyjne (ustne i pisemne), zwłaszcza podczas spotkań i przeglądów na wszystkich poziomach i działach.
  • Umiejętność pracy w międzykulturowym zespole.
  • Wielkie zainteresowanie nowoczesnymi technologiami, zwinny sposób myślenia oraz zdolność do pracy pod presją.
  • Niezawodność i elastyczność do pracy w pionierskim zespole.
  • Znajomość języków programowania takich jak Python, Java, C++.
  • Doświadczenie w pracy z ekosystemem Hadoop (np. PySpark, Airflow, Kafka).
  • Ustrukturyzowany i samodzielny styl pracy, umiejętności analityczne do zrozumienia złożonych powiązań.
  • Gotowość do przejęcia odpowiedzialności.
  • Doświadczenie z narzędziami i procesami zarządzania projektami.
  • Techniczne tło w branży półprzewodnikowej.
  • Płynność w języku angielskim (pisemnym i mówionym), znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem.

Dodatkowe informacje

  • Prawo do urlopu, np. urlop roczny, urlop zdrowotny itp.
  • Ubezpieczenia w firmie itp.