Starszy Naukowiec Danych (Analiza) - Realizacja

  • Full Time
Opis stanowiska: Życie w Grab W Grab każdy Grabber jest kierowany przez "Drogę Grab", która wyjaśnia naszą misję, sposób w jaki wierzymy, że możemy ją zrealizować, oraz nasze zasady działania - 4H: serce, głód, honor i pokorę. Te zasady kierują nami i pomagają nam w podejmowaniu decyzji, gdy dążymy do tworzenia ekonomicznego upoważnienia dla ludzi z Azji Południowo-Wschodniej. Poznaj zespół Zespół Grab's Fulfilment służy jako uniwersalna rodzina technologiczna z założeniem zwiększenia zdolności zaspokajania potrzeb wszystkich biznesów Grab w sposób oparty na platformie, dostarczając im rozwiązań do łączenia naszych partnerów kierowców z klientami Grab oraz tworzenia niezawodnej, efektywnej kosztowo i szybkiej platformy transportowej i logistycznej. Zespół Grab's Fulfilment Product Analytics przyspiesza innowacje produktowe poprzez analizy i najlepsze praktyki eksperymentowania. Wdrażamy liczne funkcje, które obejmują dostrojenie modeli, ocenianie zmian i prowadzenie eksperymentów w celu osiągania lepszych wyników dla naszych partnerów-kierowców i milionów klientów na terenie Azji Południowo-Wschodniej. Szukamy pełnej pasji osoby zajmującej się analizą danych, która dołączy do naszego rozwijającego się zespołu. Poznaj rolę Twoją rolą będzie pomoc zespołom produktowym w byciu bardziej poinformowanym o danych i obiektywnym, dostarczanie wskazówek do projektowania kontrolowanych eksperymentów i wpływanie na kierunek naszej mapy drogowej produktów za pomocą danych. Będziesz współpracować z menedżerami produktów, inżynierami, projektantami i interesariuszami biznesowymi w całym przedsiębiorstwie, zalecając jak uczyć się z nieoczekiwanych wyników, analizować przyczyny pierwotne i iterować nad następnym zestawem produktów do zbudowania dla naszych użytkowników. Codzienne czynności - Być ekspertem branżowym w używaniu danych do mierzenia i analizowania wyników biznesu/produktu na każdym z naszych rynków i linii biznesowych. - Prowadzić eksplorację problemów/możliwości biznesu/produktu, odkrywać wglądy i/lub identyfikować ukierunkowane obszary wzrostu. - Ścisła współpraca z szerszym zespołem produktowym i inżynieryjnym w celu projektowania i analizowania eksperymentów, które kierują kluczowymi decyzjami produktowymi. - Lokalizować, dostroić modele w produkcji do nowych miast/rynków w celu zwiększenia szybkości produktu. - Prowadzić zespoły ekspertów do wdrażania skutecznych produktów/usług oraz rozszerzenia uniwersum danych Grab dla budowania bogatszych wglądów. - Prowadzić w obszarze myślenia strategicznego i generować hipotezy oparte na danych, aby rozwiązać kluczowe problemy produktu/biznesu. - Opracowywać modele efektów mieszanych, wnioskowania przyczynowego, aby zrozumieć efekty interakcji lub konfiguracje produktów, które działają poniżej optymalnego poziomu. - Budować i zarządzać systemami wykrywania anomalii, aby inteligentnie alarmować o powolnych zmianach lub nagłych anomaliach w metrykach produktu lub systemu. - Opracowywać narzędzia analityczne, które pomogą zespołom zajmującym się danymi i innym dyscyplinom w skuteczniejszym debugowaniu, podsumowywaniu danych i analizowaniu wyników. Wymagania - Wcielasz się w serce, głód, honor i pokorę. - Posiadasz tytuł licencjata/magistra, najlepiej z analizy, statystyki, oprogramowania, matematyki, ekonomii, informatyki lub inżynierii. - Jesteś biegły w SQL, Presto, ETL, Power BI, Tableau, Pythonie i Excelu. - Posiadasz dobre umiejętności analityczne z umiejętnością zbierania, organizowania i analizowania znacznej ilości informacji z dbałością o szczegóły i dokładność. - Masz solidne zrozumienie modeli danych, górnictwa danych i technik segmentacji. - Jesteś zmotywowany i niezależny uczeń, który potrafi skutecznie zarządzać czasem w szybkim i dynamicznym środowisku pracy. - Masz udokumentowane doświadczenie w tworzeniu analiz. Nasze zobowiązanie Przyznajemy, że te indywidualne cechy przynoszą różne wyzwania w miejscu pracy, i będziemy współpracować z Grabberami, aby je rozwiązać, dążąc do stworzenia w Grab inkluzjnego środowiska dla wszystkich Grabberów.