Starszy Analityk Danych ds. Zakupów - Tableau

  • Full Time
Job expired!

Przegląd Firmy

W Motorola Solutions wierzymy, że wszystko zaczyna się od bezpieczeństwa. To nieustannie obecna zasada, która pozwala jednostkom pewnie iść naprzód. Ma moc napełniania lotów lub wyprzedawania stadionów, opiekowania się pacjentem lub patrzenia, jak klasa się kończy.

Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i zabezpieczeń przedsiębiorstw, tworzymy i łączymy technologie, które pomagają utrzymać ludzi w bezpieczeństwie w domu, w szkołach, w pracy i podczas zajęć rekreacyjnych. Nasz kompleksowy ekosystem technologiczny łączy krytyczne komunikacje, kontrolę dostępu poprzez monitorowanie wideo i oprogramowanie dla centrów dowodzenia, umożliwiając współpracę w bezprecedensowy sposób.

W Motorola Solutions, inicjujemy nowy rozdział w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i zabezpieczeń. Przynieś swoją pasję, potencjał i talenty do kariery, która naprawdę się liczy.

Przegląd Działu

Głównym celem działu analizy danych jest dostarczanie dogłębnej wiedzy, która pozwala naszej organizacji optymalizować operacje związane z łańcuchem dostaw i zakupami, implementować efektywność, redukować koszty i ostatecznie zwiększać zadowolenie klienta. Ten dział identyfikuje obszary do poprawy, odkrywa możliwości wzrostu i dostarcza rekomendacje oparte na danych, zgodne z celami i założeniami organizacji.

Ponadto, dział analizy danych odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu kultury danych w organizacji, popierając najlepsze praktyki w zarządzaniu danymi i sprawdzając, czy dane są dokładne, aktualne i dające się wykonać.

Opis Stanowiska

Analityk Danych będzie odpowiedzialny za analizowanie skomplikowanych zestawów danych, identyfikowanie trendów i wzorców oraz tworzenie kompleksowych raportów i wizualizacji do informowania strategicznego podejmowania decyzji.

Idealny kandydat powinien czuć się komfortowo pracując z dużymi i zróżnicowanymi zestawami danych, wykazać silne umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów oraz mieć doświadczenie w gromadzeniu wymagań, kierowaniu projektem i priorytetowaniu zadań.

Jako Analityk Danych, będziesz odpowiedzialny za projektowanie i dostarczanie kluczowych analiz wspierających operacje biznesowe i prognozowania kluczowych wskaźników efektywności, takich jak przychody, koszty, płynność finansowa i dostawy dla klientów.

Na tym wysoce technicznym stanowisku masz szansę kształtować funkcje analityczne w obszarze łańcucha dostaw i zakupów. Obecnie organizacja głównie korzysta z Tableau dla analityki opisowej, analizując dane przechowywane w chmurze Amazon Enterprise Data Hub.

Odpowiedzialności:
- Udział w spotkaniach pracowników z partnerami biznesowymi, aby zrozumieć ich cele i wyzwania
- Współpraca ze wszystkimi udziałowcami w celu uzgodnienia celów i priorytetów
- Efektywna priorytetizacja zadań i dostarczanie wysokiej jakości pracy w ramach wzajemnie uzgodnionych terminów
- Badanie i eksploracja złożonych zestawów danych, aby odkryć wnioski i trendy, które będą informować decyzje biznesowe
- Zebranie wymagań od udziałowców, aby stworzyć skuteczne rozwiązania analizy danych i raportowania
- Zarządzanie projektami analizy danych od początku do końca
- Gwarancja jakości i dokładności danych poprzez sprawdzanie źródeł danych i czyszczenie danych w razie potrzeby
- Opracowywanie raportów i paneli za pomocą narzędzi do wizualizacji danych, które skutecznie prezentują wnioski i ułatwiają podjęcie świadomych decyzji
- Pozostanie na bieżąco z najnowszymi trendami i technologiami w analizie i wizualizacji danych, w celu ciągłego doskonalenia i optymalizacji procesów i narzędzi.

Podstawowe Wymagania

- Solidne zrozumienie procesów zakupowych (analiza wydatków, modelowanie kosztów, zarządzanie dostawcami, itp.) i wcześniejsze doświadczenie w zakupach jest niezbędne dla tego stanowiska.
- Doświadczenie w pracy z dużymi i skomplikowanymi zestawami danych oraz umiejętność wydobycia informacji i opracowania rekomendacji na podstawie analizy danych.

- Znajomość języka SQL, systemów SAP/Oracle oraz doświadczenie w korzystaniu z narzędzi do wizualizacji danych, takich jak Tableau lub Power BI do tworzenia interaktywnych raportów i kokpitów.

- Potwierdzone zdolności do zbierania wymagań od partnerów biznesowych, przekładania ich na wymagania analityczne, zarządzania projektami i priorytetowujących zadania, aby spełnić terminy.

- Doskonałe zdolności komunikacyjne, z umiejętnością tworzenia przekonujących narracji za pomocą danych i prezentowania wyników w klarowny i zwięzły sposób do różnych interesariuszy.

- Silne umiejętności zespołowe, z umiejętnością efektywnej pracy w zespole i współpracy z zespołami o różnej funkcjonalności, aby osiągnąć wspólne cele.

- Solidne zrozumienie technik analizy statystycznej i modelowania, takich jak analiza regresji, grupowanie i drzewa decyzyjne.

Jeśli jesteś pasjonatem danych, zachęcamy Cię do zgłoszenia swojej kandydatury na to stanowisko.

Benefity:

  • Elastyczne godziny pracy

  • Tryb hybrydowy

  • Komfortowe warunki pracy (wysokiej klasy biura, możliwość parkowania)

  • Konkurencyjne wynagrodzenie

  • Mocna kultura zespołowa

  • Umowa o pracę

  • Prywatna opieka medyczna i dentystyczna

  • Ubezpieczenie na życie

  • Multikafeteria z opcją Multisport Plus

  • 1000 PLN na okulary

  • Plan Emerytalny Pracownika (PPE)

  • Szkolenia i możliwości dalszego rozwoju

  • Boisko do siatkówki i miejsce do grillowania przy biurze

  • Liczne zajęcia sportowe, takie jak liga piłkarska Moto, wakeboarding, snowboarding, liga e-gier, etc.

  • Dostęp do udogodnień wellness i wydarzeń okolicznościowych

  • Firma Motorola Solutions wspiera działania CSR i zachęca do udziału w nich swoich pracowników.

Wymagane Podróże Służbowe

Brak

Przenosiny

Brak

Rodzaj Stanowiska

Doświadczone

Plan Płatności za Polecanie Kandydatów

Nie

Firma

Motorola Solutions Systems Polska Sp.z.o.o.