Analityk Danych Pracowników (Rocket Growth)

  • Full Time
Job expired!

Opis

Coupang przebudowuje proces zakupów z zamiarem zadziwienia każdego klienta od momentu otwarcia aplikacji Coupang, aż do momentu dostarczenia zamówienia pod ich drzwi.

Dzięki doskonałej, kompleksowej sieci e-commerce i logistyki oraz kulturze skupionej na kliencie, Coupang zniszczyło kompromisy dotyczące szybkości, różnorodności i kosztów. Obecnie oferujemy niesamowicie krótkie czasy dostawy milionów produktów, w tym świeżych artykułów spożywczych, które są dostarczane na terenie całego kraju w ciągu kilku godzin, przez cały rok.

Świadczymy te usługi dla dziesiątek milionów klientów w Korei. Korea jest domem dla jednego z największych i najszybciej rozwijających się rynków e-commerce na świecie.

Przegląd pracy:

Rocket Growth to przedsięwzięcie Coupang Fulfillment, które pozwala sprzedawcom zapewnić klientom doskonałe doświadczenia po zakupie i dostawie. Dzięki Rocket Growth produkty sprzedawców otrzymują odznakę Jet Delivery i są dostarczane do klientów za pomocą sieci dostaw Coupang's Rocket.

Rocket Growth to najszybciej rosnący zespół w Coupang, który ma w planach ekscytującą gamę produktów i funkcji. Szukamy zmotywowanych liderów, którzy są chętni do rozwiązania trudnych problemów, lubią współpracować z utalentowanymi indywidualnościami i są pasjonatami tworzenia historii.

Jako Analityk Danych dla Rocket Growth, będziesz na czele kluczowych decyzji i modelowania dla różnych niepewnych problemów, korzystając z danych. Będziesz strukturyzować i modelować ogromne zestawy danych, aby poprawić wyniki biznesowe i ułatwić podejmowanie decyzji biznesowych.

Posiadasz mentalność, która stale kwestionuje normę, i masz wysoki stopień ekspertyzy w podejmowaniu decyzji. Jesteś przeciwny unikaniu konfliktów, kochasz pracować z danymi, czytać je, aby wyciągnąć wnioski i masz umiejętność współpracy z różnorodnymi interesariuszami w celu skierowania ich ku wspólnym celom i decyzjom.

Podstawowe obowiązki:

  • Tworzenie analizy i wniosków, wskaźników sukcesu oraz paneli kontrolnych zarówno dla produktów skierowanych do sprzedawców, jak i do klientów.
  • Przeprowadzanie eksperymentów, testów A/B, analizy produktu oraz oceny skuteczności wprowadzania produktów.
  • Przeprowadzanie właściwych analiz A/B z zachowaniem rygoryzmu statystycznego oraz prowadzenie badań kohortowych. Opracowywanie bardziej zaawansowanych testów z perspektywy analitycznej i informacyjnej.
  • Komunikowanie skomplikowanych wniosków z danych do różnych interesariuszy w zrozumiały, praktyczny sposób.

Wymagania:

  • 5+ lat doświadczenia zawodowego w roli analitycznej, obejmującej ekstrakcję danych, analizę, modelowanie statystyczne i komunikację.
  • 5+ lat doświadczenia w analizie zachowań klientów, analizie utraty klientów lub analizie ruchu na stronie internetowej.
  • Wybitne umiejętności analizy ilościowej.
  • Wyśmienite umiejętności interpersonalne, pozwalające na efektywne zarządzanie relacjami z partnerami biznesowymi.
  • Umiejętność prezentacji wyników analizy w formie przejrzystych i zrozumiałych arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji.

Preferowane:

  • Doświadczenie z narzędziami do analizy danych, takimi jak odpowiednie biblioteki Pythona, Spark, R, oraz narzędziami inżynieryjnymi, takimi jak GitHub i Airflow.
  • Obszerna wiedza z zakresu statystyki.
  • Umiejętność wyjaśniania skomplikowanych technicznych pojęć i kwestii laikom.
  • Wcześniejsze doświadczenie w firmach e-commerce, logistycznych lub AdTech.