Data Science Manager, Generative AI Innovation Center

Data Science Manager w Centrum Innowacji AI Generatywnej Amazona

Amazon niedawno zaprezentował znaczący postęp, inaugurowany w czerwcu 2023 roku uruchomieniem Centrum Innowacji AI Generatywnej (GAIIC). Inicjatywa ta ma na celu rewolucjonizowanie sposobu, w jaki klienci AWS integrują AI Generatywne, aby stawić czoła złożonym wyzwaniom biznesowym i operacyjnym. Dowiedz się więcej o tej innowacji tutaj.

Środowisko GAIIC jest dynamiczne i skupia się na tworzeniu kluczowych technologii i projektów, które mogą być skutecznie wdrażane na różnych platformach, w tym urządzeniach mobilnych i usługach chmurowych. Jako kluczowy lider tej inicjatywy poszukujemy Managera Nauk o Danych, który pokieruje wysiłkami w wykorzystaniu możliwości GenAI w celu zwiększenia satysfakcji naszych klientów.

Przegląd roli:

Jako Manager Nauk o Danych będziesz kierować zespołem utalentowanych naukowców danych, inżynierów uczenia maszynowego i architektów głębokiego uczenia. Twoje przywództwo będzie napędzać rozwój zaawansowanych modeli i łańcuchów AI, które mają na celu zapewnienie najlepszych rozwiązań dla różnorodnych wyzwań klientów. Będziesz zajmować się ogromnymi ilościami danych, w tym tekstami i obrazami, aby kompleksowo rozwiązać problemy rzeczywiste.

Kluczowe obowiązki:

• Prowadzenie i zarządzanie zespołem w celu opracowywania innowacyjnych aplikacji AI Generatywnej
• Działanie jako kluczowy techniczny łącznik AWS dla naszych partnerów i bezpośrednich klientów
• Prowadzenie dyskusji wysokiego poziomu z starszymi interesariuszami w celu opracowania strategii biznesowych i technicznych
• Wspieranie kultury wzrostu, mentorstwa i doskonałości technicznej w zespole

Profil kandydata:

Idealny kandydat będzie miał solidne tło analityczne i techniczne, doskonałe umiejętności menedżerskie oraz umiejętność skutecznej interakcji zarówno z zespołami technicznymi, jak i interesariuszami biznesowymi. Strategiczne myślenie o wyzwaniach biznesowych, produktowych i technicznych powinno być dla Ciebie rzeczą naturalną.

Preferowane kwalifikacje:

• Minimum 5 lat doświadczenia w dziedzinie nauk o danych lub zarządzania naukami o danych
• Przynajmniej 3 lata doświadczenia na stanowisku kierowniczym nadzorującym naukowców danych lub inżynierów ML
• Biegłość w dziedzinie uczenia maszynowego, przetwarzania języka naturalnego, wyszukiwania informacji i analiz
• Zaawansowany stopień naukowy w dziedzinie uczenia maszynowego lub pokrewnej jest pożądany
• Silne zrozumienie koncepcji obliczeń chmurowych
• Doskonałe umiejętności komunikacyjne w języku angielskim

O