Starszy Analityk Danych, Sprzedaż

  • Full Time

Rynek globalnego oprogramowania do zarządzania danymi jest ogromny, z prognozami IDC, które przewidują, że do 2027 roku osiągnie 136 miliardów dolarów. W MongoDB rewolucjonizujemy branże i zapewniamy, że programiści mogą tworzyć niezwykłe aplikacje używane codziennie. Jako czołowa platforma danych dla programistów i pierwszy dostawca baz danych, który zadebiutował na giełdzie w ciągu ponad dwóch dekad, jesteśmy na czele innowacji i kreatywności.

Starszy Analityk Danych będzie współpracować z partnerami z zespołu Analytics, zespołu Sprzedaży i zespołów Strategii, a także z innymi segmentami biznesowymi. To stanowisko będzie interpretować dane sprzedaży w celu wydobycia znaczących wniosków biznesowych. Obowiązki obejmują spektrum strategicznych inicjatyw, od oceny produktywności zespołu sprzedaży, poprzez ocenę skuteczności nowych pozycji sprzedaży, aż po usprawnianie zarządzania terytoriami. Rola ta wymaga kandidatek i kandydatów z solidnymi umiejętnościami analitycznymi i technicznymi, komfortowo pracujących w różnych obszarach funkcjonalnych w dynamicznym i wymagającym środowisku.

Obowiązki

  • Działać jako analityczne i techniczne wsparcie dla zespołów Sprzedaży, pomagając w wypracowaniu działaniowych wniosków z szerokiego zakresu danych klientów i produktów
  • Ustalać KPIs, aby pomóc firmie lepiej zrozumieć trendy i możliwości
  • Tworzyć i utrzymywać zautomatyzowane tablice informacyjne, umożliwiając interesariuszom samodzielne spełnienie ich wymagań dotyczących danych i analiz
  • Komponować i utrzymywać złożone zapytania służące do kompleksowych analiz, mających na celu poprawę wyników operacyjnych
  • Zastosować wiedzę z zakresu statystyki do przeprowadzania analiz, pomagając zespołom partnerskim w szybszym podejmowaniu i lepszym informowaniu decyzji
  • Poprawić wydajność zespołu: poszukiwać i wdrażać nowe narzędzia/procesy; identyfikować i automatyzować istniejące pracochłonne procesy manualne

Wymagania edukacyjne i doświadczenie:

  • Co najmniej 3 lata praktycznego doświadczenia analitycznego, najlepiej w firmie oprogramowaniowej
  • Tytuł licencjata z kwantytatywnego kierunku (takiego jak Matematyka, Statystyka, Ekonomia, Finanse, Informatyka, etc.)
  • Zaawansowane umiejętności SQL i biegłość w Pythonie lub R
  • Kompetencje w przekształcaniu i analizie surowych danych, formułowaniu wniosków oraz tworzeniu rekomendacji działania
  • Doświadczenie w projektowaniu automatycznych tablic informacyjnych dla użytkownika, najlepiej w Tableau
  • Doświadczenie z Salesforce jest dodatkowym atutem
  • Zrozumienie statystyki stosowanej i doświadczenie z analizą regresji
  • Udowodniona zdolność do efektywnej komunikacji i priorytetowania w kontaktach z kluczowymi interesariuszami na wszystkich poziomach organizacji
  • Bardzo dobrze zorganizowany/a, z dużą uwagą na szczegóły
  • Biegły/a w tłumaczeniu technicznych koncepcji na język zrozumiały dla osób o nie-technicznym profilu
  • Komfortowe czucie się w sytuacjach niejasnych i zdolność do samodzielnej pracy
  • Zaangażowany/a w budowanie współpracującego, przyjemnego i psychologicznie bezpiecznego środowiska pracy

Zobowiązujemy się do promowania osobistego rozwoju i biznesowego wpływu naszych pracowników poprzez pielęgnowanie wspierającej i bogatej kultury. Od grup przynależności dla pracowników, poprzez pomoc w kwestii płodności, aż po kompleksową politykę urlopów rodzicielskich, priorytetem dla nas jest dobrostan naszych pracowników i dążymy do wspierania ich na całej drodze ich zawodowej i osobistej. Dowiedz się więcej o pracy w MongoDB i przyczyn się do wprowadzania zmian na świecie!

MongoDB zobowiązuje się do zapewnienia niezbędnych dostosowań dla osób niepełnosprawnych w ramach naszego procesu aplikacji i rozmowy kwalifikacyjnej. Jeżeli wymagasz wsparcia z powodu niepełnosprawności, poinformuj o tym swój zespół rekrutacyjny.

MongoDB, Inc. zapewnia równe możliwości zatrudnienia wszystkim pracownikom i kandydatom do pracy bez względu na rasę, kolor skóry, religię, wiek, płeć, narodowość, status niepełnosprawności, genetykę, status weterana chronionego, orientację seksualną, tożsamość płciową lub wyrażanie, lub jakąkolwiek inną cechę chronioną przez prawo federalne, stanowe lub lokalne.