Starszy Inżynier - Analiza Danych Produktu

  • Full Time
Job expired!

Opis firmy

Grupa H&M znajduje się na drodze do spełnienia i przekroczenia oczekiwań naszych klientów, zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości. Poprzez współpracę, innowacje i technologię, stawiamy wyzwania sobie i branży. Aby zaspokoić indywidualne potrzeby i pragnienia naszych milionów klientów, nasza organizacja technologiczna dostarcza rozwiązania dla całego łańcucha wartości dla wszystkich naszych marek.

Przyspieszamy cyfryzację, a aby pozostać na czele, musimy zapewnić silne przywództwo, aby zrealizować nasze najlepsze możliwości, innowacyjne pomysły i zdolności technologiczne, które będą umożliwiać transformację Grupy H&M.

Opis stanowiska

Czy jesteś starszym liderem analitycznym, zafascynowanym odkrywaniem wiedzy dla lepszego cyfrowego doświadczenia klienta? Czy jesteś zainteresowany tworzeniem i coachingiem niepokonanego zespołu analityków danych? Czy jesteś zmotywowany do prowadzenia transformacji cyfrowej, wprowadzania nowych metod pracy i zdolności, które będą napędzać wzrost Grupy H&M?

Jako Area Lead Engineer ds. analizy danych produktowych, jesteś zmotywowanym liderem i odegrasz kluczową rolę w naszej misji transformacji H&M w czysto firmę kierującą się danymi i wiedzą. Będziesz odpowiedzialny za analityków danych pracujących w całej organizacji produktowej i wewnętrz AIAD, którzy koncentrują się na pracy jako kluczowy element umożliwiający realizację wartości biznesowej z analiz, danych i modeli w naszych produktach.

Obowiązki

1. Przywództwo i zarządzanie zespołem:

  • Przywództwo i mentoring zespołu analityków danych produktów i menedżerów inżynierów, zapewnianie strategicznego/technicznego wsparcia, promowanie współpracy i rozwijanie kultury ciągłego uczenia się i innowacji.
  • Pasja do ludzi we wszystkich aspektach - Rekrutacja, rozwój i wzrost zespołu analityków danych w całym serwisie produktach & AIAD w ośrodkach technicznych, w tym odpowiedzialność za kadę dla liderów kompetencji analityków danych.
  • Rozwijanie i zapewnienie właściwych KPI i planów pomiaru dla wszystkich produktów.
  • Stymulowanie kulturowej zmiany z bycia reakcyjnym i akceptującym wymagania do aktywnego zaangażowania w misję zespołu, pracując w ścisłej współpracy z takimi interesariuszami jak Menadżerowie Valuestream i inni Menadżerowie Obszarów w AIAD, aby zrozumieć potrzeby kompetencji Analityka Danych.

2. Analiza danych i generowanie wiedzy:

  • Współpraca z zespołami wielofunkcyjnymi w celu przekształcenia wyników analiz danych w działania strategiczne dla rozwoju produktów, optymalizacji doświadczeń użytkowników i wzrostu biznesu.
  • Działanie jako część zespołu zarządzającego jednostką, dbając o to, aby nasza strategia produktu i roadmapy były oparte na szczegółowych informacjach.
  • Uczestnictwo w zarządzaniu jednostką.
  • Pomoc w definiowaniu/rozumieniu KPI dla AIAD i jednostek razem z zespołem ds. strategii i sterowania.

3. Znajomość techniczna:

  • Posiadanie głębokiego zrozumienia koncepcji analizy danych, modelowania statystycznego i zasad inżynierii danych.
  • Wykorzystanie języków programowania (np. Python, R, SQL) i narzędzi do analizy danych do manipulacji i analizy dużych zestawów danych.
  • Wykorzystanie narzędzi i technik wizualizacji danych do skutecznego komunikowania złożonych wyników analiz danych do interesariuszy.

4. Partnerstwo w zakresie współpracy:

  • Ścisła współpraca z menedżerami produktów, projektantami, inżynierami i innymi interesariuszami w celu zrozumienia wymagań biznesowych, dostosowania inicjatyw analizy danych do celów produktowych i podejmowania decyzji opartych na danych.
  • Działać jako zaufany doradca i zapewniać strategiczne wsparcie w zakresie optymalizacji i doskonalenia produktów opartych na danych.
  • Projektowanie zaawansowanych rozwiązań analitycznych razem z interesariuszami biznesowymi i zespołami produktów/analityki, aby zwiększyć ich wpływ; działanie jako łącznik i katalizator.

5. Ciągłe doskonalenie:

  • Inspirowanie zespołów do rozwijania produktów opartych na danych i kultury testowania oraz uczenia się.
  • Tworzenie i komunikowanie regularnego przeglądu KPI centrów technicznych, przeprowadzanie adhoc analiz, które są istotne dla zrozumienia "dlaczego" zmieniły się KPI.
  • Identifikacja możliwości optymalizacji procesów, automatyzacji i innowacji, aby zwiększyć efektywność i skuteczność przepływów pracy analityki danych.

Kwalifikacje

Edukacja:

  • Licencjat z informatyki, inżynierii, matematyki, statystyki lub pokrewnej dziedziny. Preferowany wyższy stopień edukacji.

Doświadczenie:

  • 10 lat doświadczenia w analizie danych produktów, inżynierii danych lub pokrewnych rolach, ze sprawdzonym doświadczeniem w dostarczaniu wiedzy opartej na danych i prowadzeniu zespołów.
  • Kilka lat doświadczenia w zarządzaniu z umiejętnością pielęgnowania, przewodzenia, budowania zaufania, współpracy i otwartości na nowe perspektywy.
  • Potwierdzone zdolności do dostarczania wyników w organizacjach macierzowych i naturalna skłonność do łączenia ludzi z różnych funkcji, aby dzielić się wiedzą i przekazami.

Zdolności techniczne:

  • Silna biegłość w narzędziach do analizy danych i językach programowania (np. Python, R, SQL).
  • Doświadczenie z narzędziami do wizualizacji danych (np. Tableau, Power BI, Data Studio lub inne narzędzia DV) do tworzenia przekonujących wizualizacji i raportów.
  • Web analytics, (np. Google Analytics, Adobe Analytics), Visual Analytics (np. Clicktale, Content Square), eksperymentowanie (np. Optimizely)
  • Znajomość technik analizy statystycznej i metodologii.
  • Znajomość zasad inżynierii danych i architektury danych.

Zdolności przywódcze i komunikacyjne:

  • Jesteś doskonałym komunikatorem, zdołasz skutecznie przekazywać złożone dane jako wiedzę i opowiadać na ich podstawie historię, aby kierować roadmapami i priorytetami, dla zainteresowanych stronym technologicznymi i pozatechnologicznymi.
  • Wykazane umiejętności przywódcze z doświadczeniem w zarządzaniu i mentoringu zespołu.
  • Posiadasz potwierdzone zdolności do dostarczania wyników w organizacji macierzowej i naturalną skłonność do łączenia ludzi z różnych funkcji, aby dzielić się wiedzą i przekazami.

Doświadczenie biznesowe: Zrozumienie procesów rozwoju produktów i strategii biznesowych, z umiejętnością dostosowania inicjatyw analizy danych do celów i wyników produktów.

  • Azure, PowerPoint, Web analytics, (ex-Google Analytics, Adobe Analytics), Visual Analytics (ex. Content Square)
  • Eksperymentowanie (np. Optimizely)

Dodatkowe informacje

Praca z technologią w Grupie H&M
Kształtowanie przyszłości mody z ludźmi, danymi i technologią. Branże mody i handlu detalicznego przechodzą transformację, napędzaną oczekiwaniami klientów odnośnie technologii i zrównoważonego rozwoju. W Grupie H&M dążymy do kształtowania przyszłości mody i stylu życia dzięki mocy inteligentnych technologii i danych. Mając 74-letnią historię innowacji, doskonale rozumiemy potrzebę współpracy i wspólnego tworzenia z inżynierami i specjalistami technologicznymi na całym świecie, aby osiągnąć naszą wizję.

Co oferujemy!
Dołączając do nas, stajesz się częścią wyjątkowej kultury opartej na wartościach, dużej sieci technologicznej i społeczności, w której możesz być sobą. Oprócz regularnych korzyści, jak karta rabatowa dla pracowników, elastyczne godziny pracy, samouczenie, korzyści ze zdrowia i rodziny, itp., są nieskończone możliwości eksperymentowania i rozwoju w dowolnym kierunku, który wybierzesz. Jako duży gracz, stwarzamy niezliczone możliwości rzeczywistego wpływu i kształtowania przyszłości.

Jesteśmy zaangażowani w tworzenie różnorodnego i inkluzywnego środowiska pracy z kulturą, która jest dynamiczna i innowacyjna.

Zainteresowany?

To pełnoetatowe stanowisko z siedzibą w Sztokholmie. Proszę aplikować jak najszybciej, ale nie później niż 18 listopada. Będziemy przeglądać zgłoszenia i przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne na bieżąco. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z partnerem ds. rekrutacji talentów - Shriti Shetty.

Nie akceptujemy zgłoszeń przez e-mail z powodu GDPR