Analityk Danych Klinicznych I

  • Full Time

Gdy nasze wartości są zgodne, nie ma limitu, co możemy osiągnąć.

W Parexel, wszyscy dzielimy ten sam cel - poprawę zdrowia na świecie. Nasze wysiłki, począwszy od badań klinicznych, poprzez regulacje, konsultacje i dostęp do rynku, są kierowane głębokim przekonaniem o naszej misji. Bez względu na nasze indywidualne role, wszyscy w jakiś sposób przyczyniamy się do rozwoju leczenia, które w końcu przyniesie korzyść pacjentowi. Podchodzimy do naszej pracy z empatią i osobistym zaangażowaniem, mając na celu dokonanie zmiany.

Analityk Danych Klinicznych I (CDA I) działa pod kierunkiem i nadzorem swojego Managera Linii i/lub Ekspertów ds. Zagadnień Specjalistycznych, przeprowadzając czynności związane z czyszczeniem danych klinicznych dla przydzielonych projektów, zgodnie z ich doświadczeniem i/lub rolą w projekcie. Do ich obowiązków należy również wsparcie w dziedzinie przetwarzania danych, dokumentacji Zarządzania Danymi i macierzy czyszczenia danych. Wszystkie zadania są wykonywane zgodnie z korporacyjnymi standardami jakości, SOP/Instrukcjami Pracy/Wytycznymi, ICH-GCP i/lub innymi międzynarodowymi wymogami regulacyjnymi.

Wymagana wiedza i doświadczenie na to stanowisko:

  • Demonstracja zdolności technicznych, potencjalnie z wcześniejszym doświadczeniem w produktach Microsoft Office (podstawowe umiejętności komputerowe).
  • Podstawowe zrozumienie procesów zarządzania danymi i przepływów walidacji danych (np. czyszczenie danych, blokada DB).
  • Podstawowa znajomość odpowiednich wytycznych ICH-GCP, lokalnych wymagań regulacyjnych, SOP Parexel i procedur specyficznych dla badania.
  • Podstawowa znajomość systemów zarządzania danymi klinicznymi (np. InForm, Rave, Veeva, Datalabs, ClinBase).
  • Podstawowe zrozumienie ról zespołu badania klinicznego w zarządzaniu danymi.
  • Wcześniejsze doświadczenie w branży badań klinicznych.
  • Podstawowa znajomość terminologii medycznej i słowników kodowania (np. MedDRA & WHODRUG).
  • Podstawowe zrozumienie procesów operacyjnych i zadań Zarządzania Danymi podczas startu, prowadzenia i zamykania badania.
  • Podstawowa wiedza na temat działań związanych z konfiguracją bazy danych, w tym między innymi konfiguracji specyfikacji bazy danych i ustawiania walidacji danych.

Minimalne wymagania edukacyjne:

  • Bacharel (licencjat), inne kwalifikacje medyczne lub odpowiednie doświadczenie zawodowe.

Wymagane umiejętności:

  • Mocne zdolności do rozwiązywania problemów i logicznego rozumowania.
  • Zaangażowanie w jakość, demonstrowanie metodycznego, analitycznego i dokładnego podejścia do działań zawodowych (uwaga na szczegóły).
  • Umiejętności zarządzania czasem i priorytetami dla realizacji celów i terminów.
  • Okazana zdolność do pracy zespołowej.
  • Dobre umiejętności interpersonalne, oraz umiejętności komunikacji pisemnej i ustnej.
  • Zdolność do nauki i dzielenia się wiedzą; szybkie zrozumienie technologii i nowych procesów.
  • Elastyczność wobec zadań i nowych możliwości nauki; zdolność do szybkiego dostosowania się do zmieniających się środowisk technicznych.
  • Odpowiedzialność w odniesieniu do kluczowych obowiązków określonych w opisie pracy.
  • Biegłość w języku angielskim, zarówno pisemnej, jak i mówionej.

Kluczowe obowiązki w tej roli:

Walidacja danych (czyszczenie):

  • Odpowiedzialność za przeprowadzenie czynności związanych z czyszczeniem i przeglądem danych, jeżeli to stosowne (główny CDA/współodpowiedzialny CDA), takich jak zarządzanie zapytaniami i przeglądanie raportów manualnych/SAS.
  • Wsparcie lub prowadzenie czynności związanych z przetwarzaniem danych od momentu ustawienia bazy danych do momentu jej zamknięcia, np. pojednawcze czynności z danymi od zewnętrznych dostawców.

Dokumenty/plany zarządzania danymi (Trial Master File):

  • Wykonywanie i/lub wspieranie ustawienia dokumentów DM i zapewnienie prawidłowej dokumentacji zgodnie ze Standardowymi Procedurami Operacyjnymi i wytycznymi ICH/GCP.

Aktywności w fazie start-up badania i testowanie akceptacji użytkownika (UAT):

  • Prowadzenie lub przeprowadzanie testów akceptacji użytkownika na ustawieniach baz danych klinicznych.
  • Przeglądanie protokołów i ekranów wprowadzania danych EDC, jeśli to konieczne.

Śledzenie i wprowadzanie danych:

  • Śledzenie i przeglądanie CRF oraz wspieranie wprowadzania danych, gdy jest to wymagane.

Zarządzanie jakością projektu & zgodność:

  • Zapewnienie zgodności ze Standardowymi Procedurami Operacyjnymi i wytycznymi ICH/GCP.
  • Wsparcie lub prowadzenie funkcjonalnych czynności kontroli jakości (QC) na bazach danych i/lub danych pacjentów, zgodnie z wymaganiami biznesowymi.

Szkolenie:

  • Utrzymanie zgodności w zakresie szkolenia zgodnie z przypisanymi rolami zawodowymi, w tym szkolenie w miejscu pracy.
  • Określanie potrzeb szkoleniowych zgodnie z zidentyfikowanymi celami rozwoju.