Data Engineer -1

Job expired!

O GlobalFoundries

GlobalFoundries to wiodąca odlewnia półprzewodników, która oferuje unikalne połączenie usług projektowania, rozwoju i produkcji dla niektórych z największych firm technologicznych na świecie. Dzięki zakładom produkcyjnym na trzech kontynentach, GlobalFoundries umożliwia zaawansowane technologie i systemy, które przekształcają branże i umożliwiają klientom dominację na ich rynkach. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.gf.com.

Jako Inżynier Danych będziesz raportować do Głównego Inżyniera Danych i wspierać rozwiązywanie problemów na różnych platformach baz danych. Twoja rola obejmuje dostarczanie solidnych rekomendacji dotyczących zarządzania danymi oraz wspomaganie rozwoju produktów danych międzysystemowych i określania rozmiarów infrastruktury dla analiz.

Kluczowe obowiązki

  • Projektowanie, rozwój, optymalizacja i utrzymanie architektury danych oraz potoków zgodnie z zasadami ELT i celami biznesowymi.
  • Rozwiązywanie skomplikowanych problemów związanych z danymi, aby dostarczać wglądów, które pomagają firmom osiągać ich cele.
  • Tworzenie produktów danych dla inżynierów, analityków i naukowców danych w celu zwiększenia ich produktywności.
  • Ścisła współpraca z naukowcami danych i zespołami biznesowymi w celu inżynierii skutecznych funkcji modelowania.
  • Prowadzenie oceny, wdrażania i wdrażania nowych narzędzi i procesów w inżynierii danych analitycznych w celu zwiększenia produktywności i jakości zespołu.
  • Współpraca z inżynierami uczenia maszynowego, specjalistami BI i architektami rozwiązań w celu opracowywania technicznych architektur dla strategicznych projektów.
  • Promowanie kultury dzielenia się, ponownego wykorzystywania, projektowania dla skalowalności, stabilności i efektywności operacyjnej w rozwiązaniach danych i analiz.
  • Udzielanie porad, mentorowanie i szkolenie innych specjalistów ds. danych i analiz w zakresie standardów danych i najlepszych praktyk.
  • Opracowywanie i wdrażanie planów komunikacji i edukacji na temat inżynierii danych analitycznych, standardów i procesów.
  • Aktualizowanie wiedzy z zakresu uczenia maszynowego, nauki o danych, wizji komputerowej, sztucznej inteligencji, statystyki i matematyki stosowanej w celu skutecznego wykonywania roli.

Inne obowiązki

  • Wykonywanie wszystkich działań w sposób bezpieczny i odpowiedzialny, wspierając wszystkie wymogi i programy związane ze środowiskiem, zdrowiem, bezpieczeństwem i zabezpieczeniami.

Wymagane kwalifikacje

  • Tytuł licencjata z informatyki, statystyki, inżynierii lub pokrewnej dziedziny.
  • Minimum 2 lata doświadczenia w nauce o danych, uczeniu maszynowym lub pokrewnych rolach, szczególnie w produkcji cyfrowej lub aplikacjach przemysłowych.
  • Znajomość ELT, analizy danych, SQL i co najmniej jednego języka programowania (np. Pyspark, Python).
  • Koncepcyjna wiedza na temat danych i analiz, w tym modelowania wymiarowego, narzędzi raportujących, zarządzania danymi oraz danych strukturalnych i niestrukturalnych.
  • Silne zrozumienie metodologii zwinnych i doświadczenie jako Inżynier Danych w wielofunkcyjnym zespole zwinnym jest