Kierownik Zespołu Analityków ds. Wglądu w Handel Detaliczny

  • Full Time
Job expired!

Opis firmy

Opis stanowiska

POZYCJA:

Praca w NielsenIQ otwiera świat pełen możliwości rozwoju!

Aktualnie poszukujemy Lidera zespołu dla Działu Insight Analyst Customer Success Retail Germany.

ZADANIA, PRZED KTÓRYMI STANiesz:

  • Zarządzasz zespołem Insight Analysts (ok. 5-8 osób), od juniorów do seniorów, w tym pracowników studenckich. Twoim zadaniem jest motywowanie, doradzanie i rozwijanie ich, aby zbudować udany zespół, za który jesteś odpowiedzialny.
  • Jesteś odpowiedzialny za skuteczne i terminowe udzielanie odpowiedzi na ad hoc zapytania klientów oraz powtarzające się zapytania (raporty), a także za terminowe tworzenie indywidualnych prezentacji w profesjonalnym formacie prezentacji. Obejmuje to również zapewnienie przesyłania pożądanych analiz z dodatkową wartością dla klientów oraz przestrzeganie umów o poziomie świadczenia usług.
  • Szczegółowo koordynujesz i przyczyniasz się do priorytetyzacji analiz i projektów w ramach zespołów obsługujących klienta i zespołu Insight Analyst.
  • Ty i twój zespół wspieracie Retail Analytic Consultants i Retail Sales Team, pracując blisko z nimi i naszymi klientami detalicznymi.
  • W związku z tym Ty i twój zespół pomagacie Retail Sales Team, dzieląc informacje na temat sytuacji, potrzeb, wymagań, kontaktów klienta i aktywnie generujecie prowadzenia sprzedaży, aby wesprzeć osiągnięcie rocznego budżetu.
  • Planujesz i projektujesz analityczne wsparcie dla klientów, dostosowane do ich potrzeb. Monitorujesz poszczególne etapy procesu i regularne zarządzanie wynikami.
  • Organizacja i koordynacja projektów klientów są także częścią obowiązków Twojego zespołu, w szczególności przekształcanie wybranych srebrnych klientów detalicznych na system obsługi klienta CSO.
  • Rozwijasz standardy i upraszczasz procesy. Przyczynia się to do ogólnej wartości dodanej naszych klientów.
  • Zapewniasz, że twój zespół korzysta z MS Dynamics do tłumaczenia zadań klienta na działania.
  • Doradzasz swoim klientom na równym poziomie we wszystkich tematach codziennego biznesu, opracowując wspólnie z nimi mapę drogową, aby osiągnąć cele klienta i sprzedaży za pośrednictwem korzystania z danych i rozwiązań z portfolio NielsenIQ.
  • Zarządzasz oczekiwaniami klientów w zakresie wglądów analitycznych i zapewniasz pożądany poziom usług. Prowadzisz spotkania z klientami. Planujesz i projektujesz analityczne wsparcie dla klienta zgodnie z umowami kontraktowymi i potrzebami klientów.
  • Korzystasz z procesów i narzędzi NielsenIQ do motywowania, osiągania celów, nagradzania i doceniania wyników swojego zespołu. Prowadzisz, rozwijasz i wspierasz zespół w celu umożliwienia osiągnięcia celów osobistych i zawodowych. Promujesz myślenie i działanie przedsiębiorcze, trenujesz pracowników, tworzysz indywidualne plany rozwoju.
  • Śledzisz kluczowe wskaźniki KPI za pomocą MS Dynamics, promując współpracę poprzez technologię.
  • Posiadasz szerokie rozumienie naszych narzędzi i systemów, a także portfolio produktów NielsenIQ.
  • Zgłaszasz do Lidera zespołu Customer Success Retail Germany w organzicji Intl. Customer Success Retailers NIQ.
  • Podróże/aktywność na miejscu

Twój profil:

  • Bogate doświadczenie (4-5 lat) w analizie danych w sektorze FMCG i rozwiązywaniu indywidualnych problemów biznesowych
  • Doświadczenie w pracy jako Insight Analyst w ramach wsparcia dla konsultantów analitycznych i sprzedaży
  • Pierwsze doświadczenia w zarządzaniu zespołem
  • Dyplom ukończenia studiów wyższych lub porównywalne kwalifikacje
  • Bardzo dobra znajomość sytuacji rynkowej i środowiska biznesowego na rynku FMCG/Retail
  • Chęć dalszego rozwoju i zarządzania zespołem
  • Wyraźne kompetencje planistyczne i orientacja na obsługę klienta
  • Obszerne umiejętności komunikacyjne/prezentacyjne, a także kompetencje społeczne
  • Wysoka kompetencja doradcza
  • Wyraźny team player w wymagającym i dynamicznym środowisku
  • Przyjemność i pewność pracy w środowisku cyfrowym
  • Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego i angielskiego, w mowie i piśmie

CZEGO OFERUJEMY:

  • Wysoki stopień odpowiedzialności w liderującej w branży firmie z jednym z najszerszych portfeli produktów
  • Rozwój: Doskonałe możliwości wzrostu i rozwoju kariery zarówno na szczeblu lokalnym, jak i międzynarodowym
  • Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym: godziny pracy, elastyczne godziny pracy i hybrydowe metody pracy
  • Mentoring: Możesz liczyć na intensywne wsparcie i wykwalifikowane opinie jednego z naszych mentorów w trakcie fazy integracji
  • Szkolenia: Obszerny program szkoleniowy w ramach naszej Globalnej Akademii Sukcesu Klienta oraz mnóstwo innych możliwości szkoleniowych w naszym rozległym portalu szkoleniowym
  • Razem: Współpraca w dynamicznym, globalnym środowisku, charakteryzującym się duchem zespołowym i atmosferą pełną uznania .
  • 30 dni urlopu

#LI-SR2

Kwalifikacje

Dodatkowe informacje